4 min przeczytaj

Co się stało, gdyby istniała strategia handlowania, która działa niezależnie od kierunku trendu? Cóż, jest i nazywa się Strategią Straddle. Ale czy naprawdę można spekulować na rynkach finansowych, kiedy nie można wcześniej przewidzieć dokładnego kierunku ruchu cenowego? Dowiesz się, czytając ten artykuł.

Strategia straddle polega bardziej na zmienności niż na cenie. Oczywiście cena odgrywa ważną rolę (jak zawsze w handlu), ale bez wystarczająco dużego pędu po prostu nie zadziała.

Ponieważ zmienność jest głównym warunkiem odpowiedniego wykorzystania tej strategii, musimy najpierw zrozumieć, kiedy zmienność jest najwyższa. Najważniejsze wydarzenia i ogłoszenia zwykle wywołują skoki zmienności. Ale jakiego rodzaju wiadomości powinieneś szukać? Ponieważ USD jest światową walutą rezerwową, najważniejsze wiadomości pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Wiadomości geopolityczne, raporty o inflacji i ogłoszenia o kluczowej stopie mają ogromne znaczenie. I pamiętaj: im większa wiadomość, tym większa zmienność. Drobne wiadomości zwykle nie wywołają masowych ruchów cenowych.

Teraz do samej strategii. Po znalezieniu obiecującego wydarzenia musisz ocenić ogłoszenie. Te informacje pomogą później określić punkty wejścia i wyjścia. Aktywa są zazwyczaj przedmiotem obrotu w wąskim korytarzu tuż przed ważnym ogłoszeniem. Wysokie i niskie tego zakresu są używane jako punkty wyjścia (punkty wejścia).

Teraz, gdy wiesz o niedawnym zachowaniu ceny i masz dwa punkty wejścia, czas ustalić punkty wyjścia. Aby to zrobić, handlowcy zazwyczaj biorą różnicę między wysokim a niskim i 1) dodają ją do wysokiego i 2) odejmują ją od niskiego. Według zwolenników tej strategii handlowej można użyć stop loss. To, co otrzymujesz na końcu, to projekt dwóch transakcji: jedna dla góry i druga dla ruchu w dół.

Od teraz cena będzie następować po jednym z dwóch głównych scenariuszy. Po pierwsze może dotrzeć do jednego z punktów wejścia i kontynuować ruch w tym samym kierunku. Alternatywnie może również dotrzeć do jednego z punktów wejścia, odwrócić i dalej poruszać się w przeciwnym kierunku.

Uważaj, ponieważ ta strategia może być dość ryzykowna. Niewystarczający ruch cenowy może sprawić, że przyniesie on stratę!

Jedną z zalet tej strategii jest to, że pomaga ona wyeliminować składnik emocjonalny z handlu. Gdy zobaczysz, że zasób osiąga określony próg, możesz otworzyć umowę i zamknąć ją później w podobny sposób.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-22 15:00:26

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.