7 min przeczytaj

Czym są opcje walutowe i dlaczego trzeba je wypróbować? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej najnowszemu uzupełnieniu palety naszych instrumentów handlowych. Opcje walutowe łączą cechy standardowych opcji i Forex. Jesteś już zainteresowany? Przeczytaj cały artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym unikalnym instrumencie handlowym.

Dlaczego jest wyjątkowy?

W przeciwieństwie do opcji binarnych (gdzie zyskowność każdej transakcji jest z góry określona), opcje walutowe mogą się poszczycić nieograniczoną przewagą. Podczas gdy możesz stracić tylko tyle, ile zainwestujesz w umowę, przewaga, którą możesz zdobyć, jest nieograniczona. Ta funkcja może zostać przekształcona w rozsądną strategię. Kiedy zmniejszysz straty i jednocześnie zwiększysz swój zysk, nie musisz wygrywać w 50 procentach transakcji. Upewniając się, że średnia wygrana jest większa niż średnia strata, możliwe jest pozostawanie w czerni na dłuższą metę.

Wybierz jedną z 5 najpopularniejszych par walutowych (w przyszłości będzie ich więcej). Ten instrument inwestycyjny opiera się na cenach wykonania, które pozwalają znaleźć równowagę pomiędzy rentownością i ryzykiem.

Jak handlować opcjami walutowymi?

Zanim zaczniesz handlować opcjami walutowymi, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze, oczywiście, jak skonfigurować umowę.

Podczas konfigurowania oferty określ cenę wykonania i kwotę zainwestowaną

Podczas zawierania umowy musisz określić kwotę, którą chcesz zainwestować, i wybrać cenę wykonania. Ten ostatni działa jako próg, który cena powinna osiągnąć, abyś mógł wygrać. Gdy cena wykonania nie zostanie osiągnięta, zainwestowana kwota zostaje utracona. Podczas gdy czas wygaśnięcia i przydział pieniędzy są dość oczywiste, koncepcja cen wykonania może wydawać się nieco trudna. Ale o tym później.

Skonfiguruj umowę

Zawarcie umowy jest prawdopodobnie najważniejszą częścią całego procesu. Tutaj możesz wybrać cenę wykonania i kwotę, którą chcesz zainwestować. Pamiętaj o zarządzaniu ryzykiem. Kwotę zainwestowaną należy obliczyć jako procent całkowitych środków i nie powinna przekraczać 5% wartości konta.

Przeanalizuj trend

Istnieją trzy główne sposoby analizy działania ceny: możesz to zrobić wizualnie, technicznie i fundamentalnie. Analiza wizualna wykonywana jest automatycznie, gdy tylko spojrzysz na wykres cen. Ale co z technicznymi i podstawowymi? Co powinieneś zastosować w obrocie opcjami walutowymi? Analiza techniczna opiera się na założeniu, że wszystkie informacje potrzebne do udanego handlu znajdują się już na wykresie cen. Ten typ analizy pomija większy obraz. Zasadniczy, przeciwnie, bierze pod uwagę ważne wydarzenia i komunikaty polityczne / gospodarcze. Ponieważ handlujesz w odstępach jednogodzinnych, oba mogą być efektywnie wykorzystane.

Otwórz ofertę

Po ustaleniu umowy i ustaleniu najbardziej prawdopodobnego kierunku trendu jesteś gotowy do otwarcia transakcji. Hit "Higher", jeśli, według ciebie, cena ma wzrosnąć i "Lower", jeśli jest odwrotnie. Nie zapomnij dostosować ceny wykonania, ponieważ często decyduje, czy transakcja zakończyła się sukcesem, czy porażką.

Potencjalny spadek i strata będą zależeć od ceny wykonania

Transakcja zostanie zamknięta automatycznie, gdy tylko upłynie termin wygaśnięcia. Jeśli cena po wygaśnięciu będzie wyższa od ceny wykonania, wygrasz, jeśli klikniesz przycisk "Higher" i przegrasz, jeśli jest "Lower". I odwrotnie, aby wygrać, wybierając opcję "Niższa", cena po wygaśnięciu powinna być niższa od podanej ceny wykonania, w przeciwnym razie zainwestowana kwota zostanie utracona. Nie zapominaj, że opcje mają własną cenę, która będzie również brana pod uwagę przy obliczaniu opłacalności transakcji.

Podsumowując, opcje walutowe są przedmiotem obrotu zgodnie z tymi samymi przepisami i zasadami, co zwykłe opcje. Śledź trend, zmniejsz straty, zarządzaj ryzykiem. I, co najważniejsze, kształcić się. Upewnij się, że stale poprawiasz swoje umiejętności handlowe i uczysz się czegoś nowego. Teraz, kiedy wiesz, o co chodzi w tym nowym instrumencie, możesz spróbować.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-10-18 12:01:53

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.