5 minut czytania

Łatwo jest wymyślić strategię handlową. Trudno jednak wymyślić strategię zapewniającą stałe wypłaty. Jak początkujący trader powinien podchodzić do swoich strategii handlowych i jakich błędów unikać? Przeczytaj dzisiejszy artykuł, aby dowiedzieć się!

Po pierwsze i chyba najważniejsze, nie stawiaj zbyt wysokich oczekiwań. Twoja pierwsza strategia handlowa nie uczyni cię bogatym. Raczej traktuj to jako punkt wyjścia. Oto od czego możesz zacząć.

Pięć C

Wybierz rynek, na którym chcesz handlować. Handel na rynku Forex zasadniczo różni się od akcji i kryptowalut. Czynniki, które zmieniają kurs USD, nie są takie same jak, powiedzmy, akcje Facebooka. Twoja strategia handlowa musi być dostosowana do konkretnego rynku.

Wybierz przedział czasowy. Za każdym razem można z powodzeniem handlować. Zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe transakcje mogą mieć pozytywne zalety. Bez względu na wybrane ramy czasowe, powinieneś o tym pamiętać przy opracowywaniu strategii handlowej, ponieważ długo- i krótkoterminowe strategie handlowe nie są takie same.

Wybierz swoje narzędzia. Wielu traderów uważa, że ​​istnieją dobre i złe wskaźniki i że znajdując konkretną ich kombinację, nie będą już musieli samodzielnie podejmować decyzji handlowych. To po prostu nieprawda. Dla każdego wskaźnika jest czas i miejsce. Możliwy jest także handel bez żadnych wskaźników. Jednak dla większości początkujących inwestorów pomocne będzie zastosowanie jednego lub dwóch wskaźników w celu lepszego zrozumienia panujących warunków rynkowych. Znajdź narzędzie analityczne, które pasuje do Twojego stylu handlu.

Wybierz sygnały wejścia. Jako inwestor nie powinieneś kierować się tak zwanym przeczuciem. Bez odpowiedniego doświadczenia handlowego niezwykle trudno jest przewidzieć zachowanie rynku wyłącznie na podstawie własnych instynktów. Aby zwiększyć swoje szanse na sukces, większość handlowców wymienia listę czynników uruchamiających (warunki rynkowe, po których transakcja powinna zostać otwarta). Co może stać się wyzwalaczem? Konkretny sygnał wysyłany przez wskaźnik, nagłe odwrócenie trendu, komunikat prasowy itp.

Wybierz warunki wyjścia. Wyjście jest tak samo ważne jak wejście (prawdopodobnie jeszcze bardziej). Wyjście to czas, w którym blokujesz wypłaty i przechodzisz do następnej umowy, oceniasz wcześniejsze wyniki i dostosowujesz swoją strategię. Strategia wyjścia jest ostatnią z 5 C, ale jest nie mniej ważna niż poprzednie cztery. Najczęściej wynik całej transakcji zależy w dużej mierze od strategii wyjścia.

Rzeczy do rozważenia

Utrzymaj swoją pierwszą strategię handlową prostą. Wielu początkujących traderów uważa, że ​​im więcej wskaźników i wyzwalaczy użyją, tym głębsze – a zatem i lepsze – będą wyglądać ich strategie handlowe. Nic nie może być dalej od prawdy. Zbyt skomplikowana strategia rzadko działa i na pewno spowoduje stratę. Nie komplikuj się!

Nie bój się zmienić. Przypomnij sobie stare powiedzenie Bruce’a Lee: „Nie stawiaj się w jednej formie, dostosuj ją i zbuduj własne, i pozwól mu rosnąć, być jak woda”. Dotyczy to również handlu. Żadna strategia handlowa nie jest dobra, dopóki nie zapewni stałych zysków. Gdy jedna strategia przestanie działać, znajdź inną, która działa. Bądź adaptacyjny i chętny do zmian.

Pamiętaj, że nie ma nic złego w emulowaniu strategii handlowych innych traderów, szczególnie na samym początku. Pod tym względem handel jest bardzo podobny do sztuki. Najpierw naśladujesz swoich starszych, bardziej doświadczonych i odnoszących sukcesy odpowiedników, a następnie rozwijasz swój osobisty styl. Naśladować!

Zacznij handlować


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2020-03-10 10:00:31

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.