5 min przeczytaj

Detrended Price Oscillator (DPO) to narzędzie analizy technicznej zaprojektowane w celu usunięcia wpływu ogólnej tendencji z akcji cenowej i ułatwienia identyfikacji cykli. W przeciwieństwie do Stochastic i MACD, DPO nie jest wskaźnikiem momentum. Służy do identyfikacji wysokich i niskich punktów w cyklu, a także do oszacowania jego długości. Przeczytaj cały artykuł, aby dowiedzieć się, jak go zastosować w handlu!

Co to jest DPO?

Jak wynika z nazwy samego wskaźnika, DPO jest stosowany w celu usunięcia wpływu długoterminowej tendencji z obecnych cen. Ale dlaczego przedsiębiorca chciałby to zrobić? Czy nie powinieneś podążać za trendem? Okazuje się, że czasami łatwiej jest oszacować długowieczność trendu i prognozować nadchodzące odwrócenie, gdy ruchy cen związane z trendami zostaną całkowicie usunięte z wykresu.

Wykres cen i DBO mają odpowiednie wzloty i upadki

To, co dostajesz na końcu, to krzywa, bardzo podobna w swoim kształcie do rzeczywistej tabeli cen. Najbardziej zauważalną różnicą między nimi jest brak dużego trendu w DPO. Aby poprawnie używać wskaźnika, ważne jest, aby zrozumieć, że Oscylator Detrended Price opiera się na użyciu średniej ruchomej, przesunięciu kilku okresów w lewo. Wskaźnik porówna ceny z przeszłości z średnią ruchomą.

Jak skonfigurować?

Konfigurowanie Determinowany Price Oscillator jest proste. W tym celu:

  1. Kliknij przycisk "Wskaźniki" w lewym dolnym rogu ekranu,
  2. Wybierz "DPO" z listy dostępnych opcji,
  3. Bez zmiany domyślnego ustawienia naciśnij przycisk "Zastosuj".

Wskaźnik jest gotowy do użycia!

Jak korzystać z handlu?

Jak wspomniano wcześniej, Oscillator Detrended Price mierzy różnicę między ceną z przeszłości a średnią ruchomą. Linia pozioma odpowiada przesuniętej średniej ruchomej. Dlatego DPO jest dodatni, gdy cena jest powyżej średniej i ujemna, gdy poniżej.

Wskaźnik jest szczególnie przydatny przy handlu w krótszych ramach czasowych. Nie będąc zainteresowanym długoterminowym handlem, możesz chcieć wykluczyć trwałe tendencje ze swoich szacunków i brać pod uwagę jedynie krótsze fluktuacje. W tym celu nie ma lepszego narzędzia niż DPO. Jeśli tak jest, popatrz na inspektora ochrony danych przed otwarciem umowy i dowiedz się, w jakim stopniu za zmianę ceny odpowiada obowiązujący trend.

DPO można również wykorzystać do oszacowania średniej długości cyklu. Na przykład, inwestując w kontrakty CFD na konkretnym instrumencie, możesz chcieć wiedzieć, ile czasu potrzeba, aby cena została doceniona, a następnie spadła. Rynki finansowe mają tendencję do powtarzania się. Okresy wzrostu będą zatem mieszać się z okresami depresji. Za pomocą DPO możesz być przygotowany na nadchodzące zmiany trendów. Oblicz odległość między sąsiednimi górnymi i dolnymi końcami, aby oszacować średnią długość cyklu. Rozważ użycie go później, gdy kończący się cykl się kończy.

Wskaźnik najlepiej jest stosować jako narzędzie wspomagające i można go sparować z następującym wskaźnikiem trendu (MA, Alligator), MACD lub ATR.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-06 15:00:51

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.