5 min przeczytaj

Oscylator cen Detrended to narzędzie analizy technicznej zaprojektowane w celu usunięcia trendu z ceny i ułatwienia identyfikacji cykli. W przeciwieństwie do Stochastic i MACD, DPO nie jest wskaźnikiem momentu. Służy do identyfikacji wysokich i niskich punktów w cyklu, a także do oszacowania jego długości. Przeczytaj cały artykuł, aby dowiedzieć się, jak go zastosować w handlu!

Co to jest DPO?

Jak wynika z nazwy samego wskaźnika, DPO jest stosowany w celu usunięcia wpływu długoterminowej tendencji z obecnych cen. Ale dlaczego przedsiębiorca chciałby to zrobić? Czy nie powinieneś podążać za trendem? Okazuje się, że czasami łatwiej jest oszacować długowieczność trendu i prognozować nadchodzące odwrócenie, gdy ruchy cen związane z trendami zostaną całkowicie usunięte z wykresu.

Wykres cen i DBO mają odpowiednie wzloty i upadki

To, co dostajesz na końcu, to krzywa, bardzo podobna w swoim kształcie do rzeczywistej tabeli cen. Najbardziej zauważalną różnicą między nimi jest brak dużego trendu w DPO. Aby poprawnie korzystać ze wskaźnika, ważne jest, aby zrozumieć, że Oscylator Determinowanej Ceny opiera się na wykorzystaniu przesuniętej średniej kroczącej. Nie pozwól, aby nazwa cię przestraszyła. To może wydawać się skomplikowane, ale w końcu jest to tylko średnia ruchoma, która przesuwa się kilka kropek w lewo. Wskaźnik będzie mierzył różnicę między ceną z przeszłości a średnią ruchomą.

Jak skonfigurować?

Konfigurowanie Determinowany Price Oscillator jest proste. W tym celu:

  1. Kliknij przycisk "Wskaźniki" w lewym dolnym rogu ekranu,
  2. Wybierz "DPO" z listy dostępnych opcji,
  3. Bez zmiany domyślnego ustawienia naciśnij przycisk "Zastosuj".

Wskaźnik jest gotowy do użycia!

Jak korzystać z handlu?

Jak wspomniano wcześniej, Oscillator Detrended Price mierzy różnicę między ceną z przeszłości a średnią ruchomą. Linia pozioma odpowiada przesuniętej średniej ruchomej. W związku z tym DPO jest pozytywny, gdy cena jest powyżej średniej i ujemna, gdy jest poniżej.

Wskaźnik jest szczególnie przydatny przy handlu w krótszych ramach czasowych. Nie będąc zainteresowanym długoterminowym handlem, możesz chcieć wykluczyć trwałe trendy ze swoich szacunków i brać pod uwagę jedynie krótsze fluktuacje. W tym celu nie ma lepszego narzędzia niż DPO. Jeśli tak jest, popatrz na inspektora ochrony danych przed otwarciem umowy, a dowiesz się, w jakim stopniu dominujący trend jest odpowiedzialny za zmianę ceny.

DPO można również wykorzystać do oszacowania średniej długości cyklu. Na przykład, podczas handlu CFD na konkretnym magazynie, możesz chcieć wiedzieć, ile czasu potrzeba, aby cena została doceniona, a następnie odrzucona. Rynki finansowe mają tendencję do powtarzania się. Okresy wzrostu będą zatem mieszać się z trendami spadkowymi. Korzystając z DPO możesz być przygotowany na zbliżające się odwrócenie tendencji. Oblicz odległość między sąsiadującymi górnymi i dolnymi końcami, aby oszacować średnią długość cyklu. Rozważ użycie go później, gdy kończący się cykl się kończy.

Wskaźnik najlepiej jest stosować jako narzędzie wspomagające i można go sparować z następującym wskaźnikiem trendu (MA, Alligator), MACD lub ATR.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-10 13:15:51

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.