7 min przeczytaj

ZCash (ZEC) był ostatnio w centrum uwagi ze względu na serię zdarzeń, które działały zarówno jako sygnały zwyżkujące, jak i słabe. Ostatecznie XXI kryptowaluta na Coinmarketcap powróciła ostatnio do tego samego punktu, w którym rozpoczęła się w tym miesiącu, wahając się blisko 250 USD. 15 maja ZEC uderzyło 382 $ po stromym zwyżku, który rozpoczął się około 250 $, sugerując wzrost o 52% .

Cena Zcash na Coinrate.com

Przed odkrywaniem fundamentów za ostrym wzrost i drastyczna korekta, zróbmy krótki profil ZCash.

Projekt rozpoczął się w październiku 2016 r. w celu zapewnienia bezpiecznej i szybkiej kryptowaluty, która umożliwiłaby anonimowe transakcje. Ta moneta prywatności wykorzystuje protokół ZK-SNARK, który umożliwia użytkownikom dokonywanie zarówno anonimowych, jak i otwartych transakcji. Za pomocą ukrytych i otwartych adresów, zwanych ekranowanymi i przezroczystymi, użytkownicy mogą sami zdecydować, czy płatność zostanie ukryta, czy publiczna.

Kryptowaluta jest wspierana przez Zerocoin Electric Coin Company, zwaną także Zcash Company, która jest firma z siedzibą w Zappo Wilcox

Obecnie limit rynkowy ZCash wynosi 1,1 miliarda dolarów, a krążąca podaż 3,98 miliona monet ZEC

Zobaczmy teraz, jak ostatnie ogłoszenie wpłynęło na monetę:

Gemini Gets Zatwierdzenie do listy ZCash

14 maja, giełdowa giełda Gemini z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, założona przez Tylera i Camerona Winklevossa, otrzymała zielone światło od Departamentu Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS), aby wymienić Bitcoin Cash, Litecoin i ZCash. Ta ostatnia jest już dostępna dla handlu od 22 maja, jak pierwotnie planowano.

Wcześniej Gemini wymienił tylko dwie kryptowaluty – Bitcoin i Ethereum.

Podczas publicznego ogłoszenia Tyler Winklevoss wyraził moneta prywatności:

"Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pierwszą licencjonowaną giełdą na świecie, która oferuje usługi handlowe i opiekuńcze w Zcash i cieszymy się, że zapewniamy klientom bezpieczne i regulowane miejsce do kupowania, sprzedawania i przechowywania Zcash. . "

Wiadomości miały całkiem spory wpływ, ponieważ ZCash w mgnieniu oka wzrósł z 250 do 323 USD. Następnego dnia moneta prywatności osiągnęła najwyższy poziom 382 USD, dodając 50% w mniej niż 48 godzin.

Uzyskanie zgody od NYDFS było wielką sprawą, która zachęciła inwestorów do obstawiania ZCash w bardziej legalny sposób

. Niektórzy obserwatorzy kryptoogii mogą uznać, że pojawienie się ZCash na Gemini jest pierwszym krokiem naprzód w kierunku stworzenia listy Coinbase, ponieważ największa giełda kryptograficzna w USA wcześniej ogłosiła, że ​​rozszerzy swój indeks w 2018 roku. Jednak nie mamy żadnych wskazówek wskazując na taki ruch. Gdyby tak się stało, prawdopodobnie zobaczylibyśmy cenę ZCash na terytorium 1000 $.

Korbit i Coincheck Delist ZCash

Wydaje się, że partia ZCash nie trwała długo, ponieważ dwie duże giełdy kryptograficzne ogłosiły niedawno, że wycofałby monetę

 Korbit W poniedziałek, 21 maja, Korbit, najstarsza i największa giełda kryptografii w Korei Południowej, ogłosiła, że ​​nie będzie już świadczyć usług kupna i sprzedaży dla DASH, Monero, Augur , Steem i ZCash, oznaczone jako monety prywatności.

Giełda planuje zatrzymać funkcję kupna w dniu 28 maja i funkcję sprzedaży w dniu 21 czerwca tego roku. Jednak Korbit zasugerował, że w późniejszym terminie zmieni on listę monet, stwierdzając:

"Staramy się ułatwić bezpieczne transakcje z większą liczbą kryptowalut, ale musimy jeszcze ustalić datę wznowienia transakcji monet. Radzimy ci chronić twoje interesy, sprzedając lub wycofując te kryptowaluty. "

Przyczyny posunięcia Korbara są wciąż niejasne, ale wiemy, że koreańska Komisja Usług Finansowych wymagała wymiany lokalnej, aby trzymać się nowej rzeczywistości. nazwa systemu transakcyjnego

Wcześniej tego samego dnia japońska giełda Coincheck ogłosiła również, że nie będzie już obsługiwać transakcji ZCash. Planuje wycofać monetę wraz z Monero, DASH i Augurem, ponieważ zamierza uzyskać licencję od Agencji Usług Finansowych (FSA).

ZCash zareagował na wiadomości dość szybko, zmniejszając z ponad 350 dolarów w poniedziałek do Środa niska na 284 $. Na wyniki cenowe wpływa również ogólna korekta rynkowa prowadzona przez Bitcoin, Ethereum, EOS, Bitcoin Cash i inne duże kryptowaluty.

Podsumowując, perspektywy ZEC zależą w dużym stopniu od nastrojów organów nadzorczych dotyczących monet prywatnych, więc zaczekaj i zobacz, co będzie dalej.

Handluj ZEC tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cenowych lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-05-28 09:21:48

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.