5 min przeczytaj

Protokoły FOMC zostały opublikowane w środę i wskazują dwie rzeczy; wzrost w amerykańskiej gospodarce i niebezpieczeństwo eskalacji wojny handlowej. Zobowiązano się, że ostatnie dane wskazują, że właściwe będzie wkrótce podwyższenie stóp procentowych, a perspektywy wzrostu i inflacji pozostaną na celowniku. Tym, co zaskoczyło rynek, było spojrzenie na wojnę handlową, które postrzegają jako zagrożenie, ale nie stanowi ono obecnie istotnego zagrożenia dla gospodarki.

FOMC mówi, że wojna handlowa jest największym zagrożeniem dla amerykańskiej gospodarki, a tym samym dla gospodarki światowej. Chociaż zagrożenie jest realne, zakwalifikowało uwagę tym stwierdzeniem; "Jeśli rozwiną się szeroko zakrojone i długotrwałe spory dotyczące polityki handlowej, będzie to prawdopodobnie miało negatywny wpływ na nastroje przedsiębiorstw, wydatki na inwestycje i zatrudnienie".

Chiny i Stany Zjednoczone właśnie dziś wymieniły ostatnie ujęcia w wojnie handlowej. USA dodały kolejne 25% opłat do już wprowadzonych taryf, ruch o wartości 16 miliardów dolarów, który natychmiast został odwzajemniony przez Chiny. Chiny podniosły taryfy na produkty od paliwa do wyrobów stalowych, samochodów i sprzętu medycznego. Dobra wiadomość jest taka, że ​​podwyżki taryf były znanym czynnikiem, gdy FOMC odbyło ostatnie spotkanie, zła wiadomość jest taka, że ​​wojna handlowa jeszcze się nie skończyła.

Przedstawiciele średniego szczebla spotykają się w Waszyngtonie w tym tygodniu, aby przedyskutować drogę do Chin i Stanów Zjednoczonych, ale nie ma zbyt wiele nadziei, że rezolucja zostanie osiągnięta. Obie strony nadal widzą siebie w silnej pozycji i żadne z nich nie jest gotowe do wycofania się. Handlowcy powinni spodziewać się, że taryfa dla taryfy będzie obowiązywała przez co najmniej kilka następnych miesięcy.

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych roszczenia bezrobotnych po raz pierwszy spadają do drugiego najniższego poziomu od 45 lat. Dane wskazują na kontynuację spadku liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA, co prawdopodobnie doprowadzi do ogólnego spadku bezrobocia. FOMC odnotowało w protokole, że spodziewają się, że spadek bezrobocia spadnie poniżej ich celu, ponieważ trudne warunki na rynku pracy powodują wzrost stopy uczestnictwa.

EUR / USD spadł na wiadomości FOMC i potwierdza opór na poziomie 1.6255. Jest to poziom wcześniejszego wsparcia i może stać się silnym oporem, jeśli dane UE nie będą świecić tak jasno, jak w Stanach Zjednoczonych. Wskaźniki są skierowane w górę, więc prawdopodobny jest kolejny test oporu, ruch powyżej niego będzie zwyżkowy i może spowodować przesunięcie do poziomu 1.1800 lub 1.1200.

EUR / USD spadł

Rynek akcji w USA utrzymał mocną pozycję po publikacji minutes i wygląda na to, że może się przesunąć w górę, aby ustanowić nowy rekord wszechczasów. Indeks ETF śledzenia SPY S & P 500 znajduje się tuż poniżej bieżącego wszech czasów i jest wyższy.

S & P 500 Śledzenie indeksu ETF

Problem polega na tym, że wskaźniki są słabe i odbiegają od sześciomiesięcznego maksimum, co sugeruje słabość rynku. Jeśli opór jest obecny na wysokości wszech czasów, może to spowodować gwałtowny ruch w dół.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-23 14:39:20

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.