1 minuta odczytu

Rząd Republiki Południowej Afryki prowadzi dochodzenie w sprawie potencjalnego oszustwa kryptowalut, który oszukał inwestorów z 1 miliarda randów (80 milionów dolarów) z obietnicami spektakularnych zysków, które nigdy się nie zmaterializowały . Dochodzenie obejmuje firmę o nazwie BTC Global, która mówi klientom, że zarabiają 2% dziennie, 14% tygodniowo i 50% w miesiącu.

 Rząd Republiki Południowej Afryki

Strona internetowa wymienia Steven Twain jako "głównego inwestora ". "Uważa się, że członkowie społeczeństwa byli celem tego oszustwa i zachęcani przez agentów BTC Global", policja stwierdziła w oświadczeniu. "Niektórzy inwestorzy otrzymali zapłatę z tytułu umowy. Jednakże, płatności nagle się zatrzymały. "

" To może okazać się szczytem góry lodowej, z potencjalnie jeszcze tysiącami, ale do odkrycia, że ​​stracili pieniądze ", powiedziała w prasie policyjna śledczy Yolisa Matakata . Dochodzenie jest śledzeniem sprawy w tym tygodniu, w której porywacze zażądali okupu w bitcoinie w wysokości prawie 120 000 dolarów, aby uwolnić południowoafrykańskiego nastolatka. Wcześniej w tym tygodniu bank centralny RPA oświadczył, że jest w trakcie ustalania, czy kryptowaluty są zgodne z regulacjami dotyczącymi nadzoru finansowego i kontroli dewizowej .

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-05-25 22:01:47

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.