4 min przeczytaj

Mocne dane o PKB wskazują na mocne przyspieszenie wzrostu w amerykańskiej gospodarce, a jednak dolar osłabił się w wiadomościach, dowiedzieć się, dlaczego w tym artykule.

Wszystko zależy od wzrostu cen

Szacunki PKB za drugi kwartał w USA wyniosły 4,1% i zgodnie z oczekiwaniami. Zyski wskazują na mocną ekspansję amerykańskiej gospodarki i oczekuje się, że przynajmniej do końca roku. Siła została skoncentrowana na szerokiej gamie segmentów ekonomicznych, w tym konsumpcji osobistej, eksporcie, inwestycjach w nieruchomości i wydatkach rządowych. Wiadomości są dodatnie dla rynków skupionych na możliwych skutkach sporów handlowych i zwykle dodają siły dolarowi.

Różnica polega na tym, że wzrosty cen uległy spowolnieniu od pierwszego do drugiego kwartału, co wskazuje na to, że obecna stopa FOMC jest w stanie kontrolować inflację w tych ekspansywnych czasach. Indeks cen PCE PKB wyniósł 2,2%, włos powyżej celu 2% FOMC i -0,2% w stosunku do poprzedniego kwartału. Przy wzroście cen żywności i energii wzrost cen podstawowych był nieco niższy o 2,0%, a także o 0,2% niższy niż w poprzednim czytaniu. Na wynos jest to, że przyspieszenie ceny zwolniło i zwolniło do punktu, w którym FOMC może zdecydować się wstrzymać na przyszłych podwyżkach, przynajmniej na jakiś czas.

FOMC utrzymuje cel na poziomie 2%, cel preferowany przez ekonomistów, ponieważ równoważy wzrost ze stabilnością i powiedział, że chcieliby, aby inflacja osiągnęła swój cel na krótko przed silnym hamowaniem wzrostu gospodarczego. Rynek zareagował obniżeniem oczekiwań na podwyżki stóp na kolejnych trzech posiedzeniach FOMC, choć perspektywy na 4. podwyższenie w 2018 r. Nadal przekraczają 65%.

Kurs EURUSD wykazał niewielką zmienność w wiadomościach, najpierw obniżając jedynie poziom wsparcia. W ciągu kilku minut para ujędrniała, podnosząc się wyżej i potwierdzając wsparcie na kluczowym poziomie 1,6250. Ten poziom jest zgodny z najniższym o +1 rok i odegrał ważną rolę w akcji cenowej w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Dzienne wykresy pozostają neutralne, para porusza się w bok w obrębie ważnego zespołu konsolidacyjnego i wygląda na to, że pozostanie w tym zakresie przez najbliższy okres. Wskaźniki wskazują na niższy poziom w najbliższym czasie, co wskazuje na piątkowy test wsparcia, ale są one zgodne z transakcjami ograniczającymi zakres, więc nie oczekuje się teraz przerwy w zakresie. Wsparcie wynosi 1,6250, opór 1,7555. Patrząc w przyszłość, w przyszłym tygodniu może dojść do dodatkowej niestabilności pary i szansy na kierunkowy ruch cen. Nie tylko istnieją kluczowe dane o inflacji (bardziej aktualne niż piątkowe dane o PKB) z USA i UE, które będą miały wpływ na perspektywy zarówno EBC, jak i FOMC.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-27 13:38:39

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.