3 min przeczytaj

Seria przegranych transakcji powodujących znaczne zmniejszenie salda rachunku jest znana w handlu jako wypłata. Większość ludzi jednak nazywa to "przegraną passą" lub po prostu "pechem", rzucając ją na przypadkową szansę. Tymczasem twój sukces w handlu jest najdalej od "przypadkowych".

Czy możemy zrobić coś, aby aktywnie powstrzymać przegraną passę? Absolutnie! Oto kilka praktycznych wskazówek, które mogą pomóc w ochronie Twojego konta.

Wskazówka 1: Dywersyfikacja zasobów

Doświadczeni handlowcy zazwyczaj mają listę 4-5 aktywów handlowych różniących się rodzajem, poziomem zmienności i czasem dostępności. W ten sposób, jeśli jakaś nietypowa sytuacja rynkowa wpływa na aktywa, którymi handluje, mają kilka bezpiecznych opcji, z których można skorzystać.

Pamiętaj: nie bój się zmieniać aktywów, jeśli masz wrażenie, że handel wymyka się spod kontroli i jest nieprzewidywalny. Nawet jeśli zasób Plan B wykazuje mniejszą zmienność, prawdopodobnie zaoszczędzi jeszcze więcej kłopotów.

Wskazówka 2: Wiesz, kiedy cofnąć

Powiedzieliśmy to już wcześniej i powiemy to jeszcze raz: ustal limit liczby zawodów, które zajmujesz na jeden dzień. Jeśli możesz powiedzieć, że wchodzisz do strefy zagrożenia z 3 do 5 nieopłacalnych ofert z rzędu, dobrze jest przypomnieć sobie o limicie, który ustawiłeś i cofnąłeś się. W ten sposób nie podejmiesz pochopnych decyzji, a będziesz mógł wrócić do handlu później ze swoim kapitałem nienaruszonym.

Wskazówka 3: Odrzuć zysk

Najlepszym sposobem, aby nie przewietrzyć całego salda konta? Wycofaj przynajmniej część swoich funduszy. Podczas gdy transakcja idzie na twoją korzyść, zrób zasadę, aby wypłacić 30-50% zysku. Podziękujesz sobie później.

Istnieje nadrzędny motyw do tego wszystkiego: nie myśl o handlu jako o hazardzie, gdzie wszystko zależy od przypadku. Ja pamiętam o twoich wyborach, ponieważ w świecie finansów jesteś tym, który sprawia, że ​​masz szczęście.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-14 18:19:25

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.