6 min przeczytaj

Jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się handlowcy, jest nadmierne obciążenie. Zaskakujące jest to, że niewielu handlowców wie, że mają ten problem, a jeszcze mniej wie, jak go pokonać.

OvertradingPrzekroczenie jest w dużej mierze psychologiczne – aby poradzić sobie z tym problemem, musimy najpierw zrozumieć, co go wyzwala. Pierwszy sposób rozwoju overtradingu następuje po serii udanych transakcji. Handlowcy często błędnie wierzą, że im więcej handlują, tym więcej zarabiają. Handel może być również wywoływany przez negatywne emocje, takie jak strach przed brakiem lub chęć nadrobienia strat. Czasami handlowcy mogą nawet otworzyć handel z czystej nudy. Lista jest długa.

Podejmowanie kolejnych transakcji niekoniecznie oznacza większy zysk. Nie trzeba dodawać, że ten sposób myślenia może być szkodliwy dla wyników handlowych. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, gdy poczujesz, że chęć pokonania może pomóc w walce z tym kosztownym nawykiem.

Zatrzymaj mikromanowanie transakcji

Czy zdarzyło Ci się, że ciągle dodajesz do transakcji lub poruszasz się po zleceniach stop loss i take profit? Może twoje oczy są przyklejone do wykresów, obserwując ruchy rynku kleszczami? Czy panikuje transakcje wyjścia tylko po to, by stwierdzić, że pozycja była opłacalna? Jeśli brzmi to znajomo, możesz być winny mikrozarządzania. Mikro transakcje mogą poważnie ograniczyć twoją rentowność.

Znajdziesz tu setki artykułów online podkreślających znaczenie planu handlowego – i nie bez powodu. Twój plan handlu powinien być wynikiem głębokiej analizy, przetestowanych strategii i dobrze wyszkolonego systemu. Zaufaj temu! Jeśli opuścisz zawód przedwcześnie lub zepsuł się z ustawieniami, cała twoja ciężka praca będzie na nic. Oczywiście, ważne jest, aby mieć oczy otwarte na nagłe ruchy rynkowe, które mogą wpłynąć na twój handel, ale właśnie tam pojawia się problem "stop loss".

Znudzony? Przejdź do swojego konta demonstracyjnego

ZnudzonyCierpliwość jest cnotą i jest również jednym z kluczy do sukcesu w handlu. Czasami jednak trudno jest poczekać na wejście lub sygnał, na który planujesz, zwłaszcza gdy rynek wykazuje niewielki ruch. Kiedy tak się dzieje, naturalne jest odczuwanie chęci wskoczenia do każdego wpisu, nawet jeśli nie masz na to żadnego planu. Ale spieszenie się do handlu bez wiedzy, czego się spodziewać może skończyć się zjedzeniem dużej części twojego konta.

Jeśli pragniesz handlu w nudnych warunkach rynkowych, praca z kontem demonstracyjnym to świetna alternatywa. Wykorzystaj to jako czas, aby wytrenować swój mózg, aby rozpoznać pojawiające się wzorce, wypróbować nowe wskaźniki lub nawet odkryć nowy zasób, którego wcześniej nie rozważałeś. Handel polega na mądrym używaniu czasu.

Ustaw tygodniowe limity

Często mówi się handlowcom, by ustalali limity na to, ile pieniędzy są gotowi ryzykować na transakcji, ale rzadko są polecane przez handlowców, aby ograniczyć częstotliwość transakcji. Ograniczenie liczby transakcji zmusza Cię do skupienia się na jednej dobrej, zyskownej wymianie handlowej w ciągu tygodnia zamiast na spędzaniu godzin na transakcjach, które prowadzą do nikąd. Innymi słowy, ograniczenie liczby transakcji uczy, że możesz być bardziej selektywny w swoich wpisach, co z kolei pomaga zapobiegać nadmiernym stratom. Handel rzadziej może być korzystniejszy niż myślisz.

Przekroczenie to problem, który zarówno doświadczeni, jak i początkujący handlowcy doświadczają w pewnym momencie kariery zawodowej. Jeśli uważasz, że objawy nadmiernego wysiłku zaczynają się wkradać, zapoznaj się z tym artykułem, aby pomóc Ci wrócić na właściwe tory. Pamiętaj: nie zmieniaj mikromanażu, bądź selektywny w swoich transakcjach, a przede wszystkim nie poddawaj się nudzie.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-13 12:38:02

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.