3 min przeczytaj

Na okupowanych terytoriach palestyńskich w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu bitcoin stał się liną ratunkową. Analityk finansowy z Gazy szacuje, że istnieje co najmniej 20 nieoficjalnych biur "wymiany", które zajmują się krypto-walutą dla lokalnych użytkowników.

Jeden z takich dealerów walutowych w Gazie, Mohammed, powiedział prasie, że w ciągu ostatnich czterech lat pomagał nawet 50 rodzinom miesięcznie kupując średnio bitcoin o wartości 500 USD, aby wysyłać pieniądze za granicę lub robić zakupy w Internecie. "Bitcoin, ich zdaniem, jest tańszy, bezpieczniejszy i szybszy", powiedział. "Nic nie działa z bankami palestyńskimi. Portfele bitcoin to alternatywne banki. "

Palestyńczycy nie napotykają na rodzaj hiperinflacji, która zmusza Wenezuelczyków, Irańczyków i Turków do posiadania cyfrowej waluty z ograniczoną podażą. Własność publicznych sieci blockchain jest szczególnie atrakcyjna na terytoriach palestyńskich: odporność na cenzurę.

Gaza

Jak wszyscy wiemy, każdy może przeprowadzić transakcję bitcoin. Gdy transakcja zostanie opłacona, nie może zostać zawetowana przez pośrednika. Wydaje się, że rozwiązanie to stanowi problem dla ludności z ograniczonym dostępem do globalnej gospodarki w związku z trwającym konfliktem z Izraelem. Nawet zwolennicy na Zachodzie zamknęli swoje rachunki bankowe za wysyłanie pieniędzy do Palestyńczyków.

"Nie ma żadnej bramki płatniczej, takiej jak PayPal, aby przedsiębiorcy mogli otrzymywać płatności zagraniczne" Laith Kassis, Dyrektor generalny non-profit Palestine Techno Park na Zachodnim Brzegu. "Tutaj przychodzą rozwiązania na blockchain z prywatnymi węzłami."

Brzmi nieźle, ale rozwiązanie ma problem: waluta elektroniczna nie może wiele zrobić w miejscu, w którym przerwy w dostawie energii występują codziennie. Ponadto problem dotyczący konwersji. "Jeśli ludzie, którzy chcą zrobić transakcję, nie mają równowagi w bitcoinach, to dodajecie dodatkowe warstwy konwersji z ich waluty krajowej na bitcoin iz powrotem do waluty krajowej", powiedział Ammous, który jest profesorem ekonomia na Uniwersytecie Libańsko-Amerykańskim. "To nigdy nie będzie trwałe rozwiązanie."

Handluj krypto tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-19 09:22:17

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.