11 minut przeczytaj

Rosja jest obecnie w centrum uwagi, ponieważ jest gospodarzem międzynarodowego turnieju piłkarskiego FIFA World Cup 2018, ale w jaki sposób osiąga sukces dzięki przyjęciu blockchaina i kryptowaluty? Zaraz zobaczycie pełny obraz ewolucji tamtejszych branż.

Tworzenie ram prawnych dla Blockchain i Cryptocurrencies

Rosja chce mieć kontrolę nad rozszerzeniem kryptowalut i rynków blockchain, a powody są jasne:

 • Rząd chce czerpać korzyści z rozwoju branży, przyciągając startupy w środowisku potencjalnie przyjaznym dla ICO
 • Władze nie lubią, że kryptowaluty umożliwiają anonimowe transakcje, które mogą pozwolić na finansowanie terroryzmu i pranie pieniędzy.
 • W styczniu tego roku Ministerstwo Finansów otrzymało projekt ustawy regulującej kryptowaluty. Ministerstwo zaproponowało, aby tylko licencjonowani operatorzy mogli świadczyć usługi wymiany z crypto na fiat i na odwrót. Zgodnie z projektem ministerstwo wymaga licencjonowanych wymian zgodnie z zasadami Know-Your-Customer (KYC). Ponadto projekt ustawy podkreślił, że kryptowaluty nie mogą mieć statusu legalnego środka płatniczego. To samo stanowisko wygłaszał wcześniej Bank Rosji – bank centralny

  Arkady Dworkowicz

  Jednak pod koniec kwietnia 2018 r. Projekt ustawy nie przeszedł przeglądu rosyjskiej Dumy (niższa izba parlamentu). parlament). Członkowie Dumy stwierdzili, że prawo nie obejmuje kilku istotnych kwestii i zawiera pewne niekompletne lub niedokładne definicje. W ten sposób Ministerstwo Finansów dokona rewizji ustawy i spróbuje ponownie później.

  Poza kryptowalutami, Rosja chce wymyślić ramy prawne dla technologii leżącej u jej podstaw. Wicepremier Arkady Dworkowicz ujawnił w marcu, że rząd pracuje nad uregulowaniem użycia blockchainu i może przygotować projekt ustawy w ciągu kilku miesięcy

  Jak dotąd nie ma ram regulacyjnych dla kryptowalut lub technologii rozproszonej księgi rachunkowej. Termin dla blockchain, ale w toku.

  Istotne reakcje prezydenta Putina

  Prezydent Władimir Putin jest znany jako osoba autorytatywna, a jego słowa mają wpływ. W zeszłym roku Putin powiedział podczas spotkania, że ​​zaobserwował kilka problemów związanych z przestrzenią kryptograficzną, zwłaszcza problemy z identyfikacją handlowców kryptograficznych i sprawdzaniem reguł AML. W rzeczywistości obecne wysiłki zmierzające do uregulowania tych rynków wschodzących wynikają z porządku samego prezydenta

  Mimo że Putin jest ostrożny wobec walut cyfrowych, stwierdził, że Rosja musi rozszerzyć swoje zaangażowanie na blockchain, uznając jego wpływ i potencjał. Prezydent powiedział, że wczesne przyjęcie było konieczne, aby uniknąć "spóźnienia w wyścigu".

  Dyskusje na temat CryptoRuble

  W październiku 2017 r. Nikolay Nikiforov, rosyjski minister komunikacji, był pierwszym, który ujawnił zamiar Putina państwowa waluta cyfrowa o nazwie CryptoRuble. Wydaje się, że jest to odważny krok w kraju, który wykazuje gotowość do objęcia rewolucji krypto.

   CryptoRuble

  Ten ruch wydaje się być istotny zwłaszcza po tym, jak USA i niektóre kraje zachodnie nałożyły sankcje ekonomiczne na Rosję po tym, jak ta ostatnia wprowadziła Krym. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy państwo waży ideę kryptowaluty wspieranej przez państwo. Wenezuela i Wyspy Marshalla wydały już swoje narodowe kryptowaluty, podczas gdy kraje takie jak Iran, Turcja, Korea Południowa, a nawet Anglia wyraziły zamiar wydania cyfrowej waluty w przyszłości

  Blockchain Adoption na poziomie rządowym i korporacyjnym, Sberbank

  ] Technologia, która wspiera większość krypto walut, cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony rosyjskich władz:

 • W październiku 2017 r. Rosja ogłosiła, że ​​będzie próbować platformy typu blockchain dla danych z Jednolitego Państwowego Rejestru Nieruchomości. Pilot koncentruje się na stolicy Moskwy, a wnioski powinny być gotowe w sierpniu 2018 r.
 • W grudniu 2017 r. Rząd wyraził zamiar wprowadzenia DLT w moskiewskim systemie głosowania w celu zwiększenia wydajności i przejrzystości. W marcu 2018 r. Rosyjskie centrum badań opinii publicznej VTSIOM oświadczyło, że użyje tej technologii w swoich sondażach wyborczych podczas wyborów prezydenckich.
 • W lutym tego roku państwowy bank rozwoju Vnesheconombank (VEB) nawiązał współpracę z rosyjskim obwodem kaliningradzkim. do pracy przy przyjęciu blockchaina na płatności socjalne i usługi elektroniczne.
 • W marcu ogłoszono, że Rosja zaplanowała rejestr oparty na blockchain, aby przechowywać wszystkie depozyty ze wszystkich instytucji bankowych. Projekt miał być prowadzony przez bank centralny kraju. Jednocześnie Bank Rosji uważa, że ​​blockchain ma zmniejszyć zależność kraju od systemu SWIFT. Bank centralny planuje przenieść System Transferu Finansowego (SPFS) na platformę DLT do 2019 r.
 • W kwietniu jeden z najwyższych urzędników powiedział, że rząd zamierza przeprowadzić eksperyment blockchain dla łańcucha dostaw drogich leków. Pilot powinien wystartować w regionie Nowogrodu i ma na celu walkę z fałszowaniem i odsprzedażą niektórych leków na receptę.
 • W sektorze biznesowym Sberbank, największy komercyjny bank Rosji, jest zdecydowanie najbardziej aktywną firmą wdrażającą i promującą technologię blockchain. . Jest to pierwszy rosyjski podmiot, który stał się częścią Enterprise Ethereum Alliance (EEA).

 • W listopadzie 2017 r. Sberbank przeprowadził pierwszą rosyjską transakcję z wykorzystaniem blockchain. Podczas pilotażu bank korzystał z technologii dostarczonej przez IBM.
 • Na początku tego roku Sberbank uruchomił laboratorium typu blockchain, aby przeprowadzić badania i połączyć się ze startupami fintech, aby przyspieszyć wdrożenie technologii w sektorze finansowym.
 • W maju 2018 r. Sberbank przeprowadził pierwszą rosyjską transakcję obligacji opartą na blockchain. Bank przejął obligacje korporacyjne MTS (rosyjska spółka) o wartości 12 milionów dolarów.
 • CEO Sberbank Herman Gref jest jedną z najbardziej wpływowych osób w Rosji. Przy różnych okazjach wspierał technologię blockchain, choć demonstrował twardą postawę wobec kryptowalut.

  Pozycja Rosji w przestrzeni Blockchain

  Mimo że Rosja nie jest w pierwszej linii, jeśli chodzi o adopcję blockchain, ma zrównoważoną podejście do tych pojawiających się zjawisk. To prawda, że ​​Rosji nie można porównać do krajów takich jak Dubaj, Szwajcaria, Japonia czy Australia, które aktywnie naciskają na wdrażanie DLT na różnych poziomach. Ważne jest jednak to, że technologia jest wspierana zarówno przez sektor rządowy, jak i biznesowy.

  Ankieta przeprowadzona w listopadzie 2017 r. Wykazała, że ​​Rosja ma być liderem blockchain w 2018 r. Wraz z Japonią i Koreą Południową

  Dyrektor generalny Sberbanku Herman Gref ma nadzieję, że przyjęcie przez Rosję blockchainu na masową skalę zajmie nawet dekadę.

  "Jeśli mówimy o Rosji, mamy największą liczbę wdrożonych projektów dotyczących blockchain. Chociaż wszystkie są w trybie eksperymentalnym. Dużo eksperymentujemy. Być może w 2018 roku będziemy mogli wprowadzić niektóre produkty na dużą skalę. Technologia blockchain to jedna z naszych sztuczek. Szacuję horyzont wdrażania technologii za 8-10 lat ", powiedział w wywiadzie.

  Handluj krypto teraz

  UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

  OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

  Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

   


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2018-06-21 13:53:08

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.