4 min przeczytaj

Federalny Komitet Otwartego Rynku w USA odbył spotkanie w lipcu / sierpniu i utrzymywał stopy na niezmienionym poziomie, zgodnie z oczekiwaniami. Nie spodziewano się zmiany w komunikacie, który wskazuje na silny wzrost we wszystkich segmentach amerykańskiej gospodarki. FOMC mówi, że rynki pracy nadal się umacniają, aktywność gospodarcza jest silna, wydatki gospodarstw domowych rosną tak samo mocno, jak inwestycje o stałej wartości. Bilans poglądu ekonomicznego to chłodne spojrzenie na inflację, która utrzymuje się na poziomie zbliżonym do docelowej stopy Fed na poziomie 2,0%.

Wiadomości to tylko ostatni dowód na to, że krajowe zasady Trumpa działają. Jedynym negatywnym aspektem jest możliwość, że wojny handlowe będą miały negatywny wpływ na wzrost w USA i na świecie, co jest kolejnym powodem umocnienia dolara. Jeśli globalna gospodarka zacznie cierpieć z powodu ryzyka, inwestorzy będą zalewać dolara, ponieważ gospodarka amerykańska jest najbardziej stabilna, niezależnie od wygłupów Trumpa.

EUR / USD stracił około -0,40% w następstwie wiadomości, przesuwając się w dół w kierunku najbliższego zakresu transakcji i długoterminowego wsparcia w pobliżu 1,5575. Wskaźniki przechodzą w niedźwieży sygnał, który może doprowadzić parę do testowania wsparcia długoterminowego, chociaż długoterminowe wskazania pozostają zgodne z transakcjami z ograniczeniem zakresu. Następną przeszkodą dla tej pary będą piątkowe dane NFP, a konkretnie zyski z wynagrodzeń. Jeśli godzinowe średnie wynagrodzenie znacząco wzrośnie, podniesie widmo przyspieszającej inflacji i zwiększy szanse na dodatkowe podwyżki stóp.

Oblanie EUR / USD

Bank Anglii podniósł stopy na sierpniowym posiedzeniu, zgodnie z oczekiwaniami. Ten ruch ma na celu ograniczenie przyspieszenia w brytyjskiej gospodarce pomimo spowolnienia wzrostu zapewnionego przez Brexit. Głosowanie było jednogłośne i przyniosło brytyjskie stawki do 0,75%.

GBP / USD utrzymywał stały wzrost, nie podnosząc się ani nie spadając, ponieważ inwestorzy skupiają się na kolejnej rundzie danych. Ruch w dowolnym kierunku może być znaczący, chociaż istnieją cele wsparcia i oporu zbliżone do czasu, które mogą zawierać ruchy cen. Ruch w górę może znaleźć opór na 1,3200, a ruch poniżej może znaleźć wsparcie na 1,3000.

GBP / USD utrzymywał stały wzrost w wiadomościach

Dolar spadł w stosunku do jena, ponieważ inwestorzy zwracają uwagę na bezpieczną walutę. Para straciła około -0,20% po deklaracji FOMC, ale prognozy pozostają zwyżkowe. Para testuje dawną opór toczenia na poziomie 111,20 i prawdopodobnie odbije się wyżej.

USD / JPY

Wskaźniki są mieszane, ale spójne z testem wsparcia w ramach obrazowanego obrazu trenSet, więc należy się spodziewać przesunięcia w górę do powtórzenia ostatniego wysokiego poziomu. Jednym z możliwych katalizatorów są piątkowe dane NFP.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-02 15:44:55

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.