6 min przeczytaj

Japońskie świeczniki są powszechnie stosowanym narzędziem analizy technicznej. Używając ich, możesz nauczyć się czegoś nowego (co zawsze ma wartość w handlu) i poprawiać wyniki. Przeczytaj cały artykuł, aby uzyskać głębsze zrozumienie wzorów świec.

Cztery wskazówki dla handlowców świecowych

Wielu handlowców uważa japońskie świeczniki za preferowane narzędzie analizy technicznej. Niezależnie od zasobu świec świece ożywiają wykres w taki sposób, że walka pomiędzy bykami i niedźwiedziami jest ekscytująca do oglądania. Jednakże, chociaż narzędzia te dają lepszy obraz rynku i dostarczają cennych sygnałów, nie zawsze są łatwe do odczytania. Świeca wyglądająca jak niedźwiedzie może pojawić się w dowolnym momencie na hossy, dlatego wiedza, co z nią zrobić, jest kluczem do sukcesu.

1. Poznaj swoje świece

Pierwszym krokiem na drodze do sukcesu jest poznanie swoich świec. Oczywiście musisz znać świecę od świecy lub doji od bączka, ale to coś więcej. Powinieneś również wiedzieć wszystko, co możesz na temat świec tworzonych przez rynek, na którym handlujesz w danym momencie. Każdy rynek jest inny, a każdy wykres jest inny, co oznacza, że ​​wszystkie świece są różne.

Długa świeca na jednym rynku może być tylko średnia w innym, podczas gdy doji w jednym może być niewiarygodnie znaczące na jednym wykresie, a zwykłe na innym. Jeśli pracujesz z EUR / USD lub SPY, powinieneś znać różnicę między długą a średnią świecą, a także silną i nieistotną. Średnia świeca powstaje w przeciętnym dniu, silne świece tworzą się w okresach dużej objętości, a duża zmienność oznacza znaczące ruchy na rynku.

Przykład świecy

2. Poznaj swoje sygnały

To wiąże się ze znajomością twoich świec. Sygnał jest po prostu sygnałem, dopóki nie będzie silnym sygnałem, na którym należy działać. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, co czyni dobry sygnał, a następnie zrozumienie, że sygnał jest wiarygodny tylko wtedy, gdy świece są większe niż normalnie, mają dłuższe cienie niż normalnie lub kombinację obu. Jeśli spojrzysz na poniższą tabelę, zauważysz kilka poprawnych technicznie sygnałów świecy, które okazały się bez znaczenia, ponieważ zostały ukształtowane przez przeciętne, codzienne działania rynkowe.

Przykład świecznika

3. Względność jest wszystkim

Sygnał świecy może tworzyć się na dowolnym poziomie cen na wykresie. Naprawdę silny sygnał zwykle tworzy się w pobliżu lub w pobliżu kluczowego wsparcia lub celu odporności. Cele wsparcia i oporu to poziomy cen, w przypadku których kupujący lub sprzedający powinni wejść na rynek, sesja dużej wielkości lub dużej zmienności na jednym z tych poziomów oznacza, że ​​wiele osób zgadza się z tą analizą. Pytanie brzmi, jaki sygnał powstaje? Czy jest to sygnał zwyżkowy, sygnał niedźwiedzi, sygnał kontynuacji czy sygnał odwrócenia? Uparty świeca ponad oporem jest oznaką zwyżku, ale nie może prowadzić do kontynuacji, jeśli powstanie w wyniku tendencji zniżkowej. Zawsze pamiętajcie, że teoria względności jest wszystkim.

Przykład względności

4. Poczekaj na zamknięcie

Jedna z najważniejszych rzeczy dotyczących używania świec czeka, aż się zamkną. Pamiętaj, to, co widzisz przed sobą, nie jest sygnałem, dopóki świeca się nie zamknie. Długonogie kręcące się gwiazdy dojis zaczynają się tak długo, jak silne świece byka, ale nie kończą się jako jedno. Oczekiwanie na zamknięcie czasami oznacza również oczekiwanie na zakończenie następnego dnia. Kiedy ceny są na poziomie lub blisko oporu / wsparcia, może powstać długa, silna świeca, która może wyglądać jak kontynuacja, ale jeśli kolejna świeca okaże się mniejsza w ciele pierwszego (znanego jako Harami) , odwrócenie staje się bardziej prawdopodobne. Biorąc to pod uwagę, upewnij się, że świeca zamyka się przed podjęciem dalszych działań.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-03 15:00:46

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.