5 min przeczytaj

Zakresy handlu mogą być prawdziwą przeszkodą dla początkujących i doświadczonych handlowców. Są to czas, w którym ceny przesuwają się w bok, często nieregularnie, i sygnały techniczne, które w przeciwnym razie mogłyby spowodować, że zyski osłabną i wygasną. Zła wiadomość jest taka, że ​​rynek jest w pewnym zakresie częściej niż nie. Dobrą wiadomością jest to, że zakresy handlu mogą zapewnić wiele możliwości dla doświadczonych handlowców.

Na potrzeby tej dyskusji skoncentrujemy się na dwóch rodzajach zakresów i odpowiednio nadamy im krótszy i dłuższy termin. Co to oznacza dla Ciebie i Twojego handlu sprowadza się do ram czasowych, w których handlujesz. Zakres krótkoterminowy to taki, w którym ceny mogą przesuwać się od góry do dołu lub od dołu do góry w obrębie kilku świec (mniej niż 10). Zazwyczaj nie wystarcza to, aby powstał jakikolwiek trend. Długookresowy zasięg to taki, w którym potrzeba co najmniej 10 świec, zwykle więcej i dużo czasu, aby trend się rozwinął.

Długookresowy zasięg jest łatwiejszy dla obu stron, ponieważ istnieje czas pomiędzy odskokami dla cen, aby rozwinąć trend i dla tej tendencji do zauważenia przez wskaźniki. Na wykresie dziennym ten zakres może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od zasobu i konkretnych warunków rynkowych. Chodzi o to, aby podążać za trendem, gdy porusza się w górę lub w dół w kierunku dołu zakresu.

Gdy zauważysz ruch w dłuższym przedziale czasowym, możesz przełączyć się na mniejszą ramę czasową, aby spróbować zgadywać. Na przykład USD / JPY mieści się w przedziale dziennym w podanym okresie. Teraz porusza się w zakresie. Mądrze jest potwierdzić trend w krótszym okresie czasu (na przykład wykres 4-godzinny) i określić optymalne punkty wejścia za pomocą wskaźników.

Przesunięcie USD / JPY

Po przejściu do dolnej ramki wykresu czasu można rozpocząć wyszukiwanie sygnałów, które potwierdzają lub obalają dominujący trend. W tym konkretnym przypadku trend jest w górę i dlatego szukamy sygnałów byczych. Otrzymano kilka sygnałów, w tym świecę, akcję cenową, MACD i stochastyczne.

Sygnały można pobierać do momentu, aż ceny osiągną docelowy poziom oporu na górze zakresu. Po osiągnięciu tego poziomu inwestorzy mogą oczekiwać zmienności i możliwości odwrócenia lub przełamania. Jeśli opór zostanie potwierdzony, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dno zakresu zostanie ponownie przeanalizowane.

Sygnały USD / JPY

Zakres krótszy okres jest trudniejszy do handlu z wielu powodów, w tym niestabilności i czasu pomiędzy odskocznięciami, to jest czas, w którym ceny przenieść z góry zakresu na dół. W takich przypadkach handlowcy mogą oczekiwać dwóch rzeczy.

Jeśli zasięg jest szczególnie napięty lub oczekuje się, że utrzyma się przez kilka dni lub tygodni, wtedy należy zanikać każde dotknięcie, aby wesprzeć lub oprzeć. Oznacza to obserwowanie czasów, gdy ceny osiągają lub przekraczają górną i dolną granicę przedziału, a następnie dokonują transakcji w oczekiwaniu na natychmiastowe lub bezpośrednie odwrócenie.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-26 15:00:09

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.