7 min przeczytaj

Średnia ruchoma może stać się potężnym narzędziem analizy technicznej w rękach doświadczonego inwestora, a jeszcze bardziej potężna, gdy jest wykładniczą średnią kroczącą. Gdy są użyte razem, te dwie linie tworzą wskaźnik, który jest niewiarygodny. Jeśli nadal nie próbowałeś tego, prawdopodobnie powinieneś to rozważyć.

Proste narzędzie, mocne sygnały

Średnie kroczące są dobre w tym, co robią. Wyznaczają średnie ceny środka trwałego w danym okresie na wykresie. Średnie ruchome mogą podążać za trendem, działać jako linie wsparcia i oporu, wykrywać możliwe punkty zwrotne, a nawet określać potencjalne pozycje wejścia i wyjścia. Najbardziej podstawową wersją średniej ruchomej jest prosta średnia ruchoma (SMA). Każdy pasek w tym przypadku jest przypisany z jednakową wagą.

Starsze wyniki są zatem tak samo ważne jak nowsze, co nie zawsze jest przydatne. Ten typ średniej ruchomej będzie śledził ogólny poziom cen, ale jednocześnie nie będzie precyzji. Ważona średnia ruchoma (WMA) przydziela większą wagę do nowych świec, a mniej do starszych. Ta średnia ruchoma podąża za cenami z mniejszą ilością miejsca na zmiany cen. Jeszcze mocniejszym MA jest wykładniczą średnią kroczącą (EMA), która przydziela wagę do świeższych danych w skali geometrycznej. Bacznie śledzi ceny, ale daje też największą liczbę fałszywych sygnałów. Przynajmniej, jeśli nie masz metody ich sortowania.

Jednym z powodów, dla których MA jest tak potężna, jest ich zdolność do włączenia analizy wielu ram czasowych. Najnowsze odczyty dostarczają informacji krótkoterminowych, podczas gdy starsze wskazują na długoterminowe tendencje. Seria szczytów i spadków ustalona przez IZ jest długofalowym trendem, kierunek, w którym obecnie wskazuje, jest krótkookresowy. IZ może być również dostosowana, skupiona, jeśli chcesz, aby ujawnić dłuższe i krótsze trendy. Długoterminowa EMA może zawierać do 200 świec, podczas gdy krótkoterminowa może mieć tylko pięć okresów. Aby uczynić to narzędzie jeszcze potężniejszym, wystarczy dodać kolejną EMA do EMA, które już posiadasz.

Przedsiębiorca może użyć EMA 30 barów jako standardowej średniej ruchomej. Na dziennym wykresie, który wynosi 30 dni, co daje dobrą reprezentację trendów krótkoterminowych. Aby uzyskać sygnały z tego MA, należy dodać krótszą EMA 15 barów jako linię sygnałową. Teraz, gdy krótkoterminowa EMA przekracza tę dłuższą, jest to sygnał wejściowy. Pomaga to wyeliminować fałszywe sygnały wysyłane przez 30 EMA na własną rękę, ponieważ proste przejście ceny nie jest wystarczające, aby spowodować wejście.

Spójrz na tabelę poniżej, jest to codzienne świece dla EUR / USD. Akcja ceny podnosi się z poziomu wsparcia i przekroczyła obie EMA. Ta konfiguracja może wyglądać na zwyżkową, ale nie jest potwierdzona, ponieważ EMA nie zostały przekroczone. W rzeczywistości, dopóki EMA nie wykona zwyżkowego crossovera, ta konfiguracja ma taką samą szansę na bycie whipsem i wejściem na pozycje bessy, jak na przykład na bycie, może nawet więcej. Jeśli zauważysz, cena wzmaga również potencjalny poziom oporu i ten opór jest widoczny w EMA. Upadek z tego poziomu potwierdziłby ten opór i zanegowałby poprzednie ruchy byka.

Wykres EUR / USD

Teraz spójrzmy na ten sam wykres ponownie, ale tym razem od najnowszego crossovera EMA, który miał miejsce około 3 tygodnie wcześniej. Ta zwrotność wyznaczyła trend jako niedźwiedziowaty, co sprawia, że ​​obecna akcja cenowa to rajd ulgowy i bessy, aż do momentu potwierdzenia odporności na zerwanie. Po potwierdzeniu zwrotnicy, to znaczy, gdy świeca, w której się ona znajduje, zamyka się, wszystkie sygnały będące następstwem trendu stają się możliwymi punktami wejścia do następnej zwrotnicy.

Średnia ruchoma

Ten następny wykres pokazuje silny trend sygnalizowany przez ruchomy średni crossover, a następnie potwierdzony przez dużą zieloną świecę. Duża zielona świeca przesuwa się w górę, tworząc silne wsparcie na długich i krótkookresowych średnich ruchomych, a trendy wyższe. W ciągu 2 miesięcy para dotknęła jednego lub obu członków EMA 28 razy, a za każdym razem przynosił zysk. Należy jednak pamiętać, że nie ma gwarancji, że za pomocą tego wskaźnika Twoje inwestycje spowodują zysk, ponieważ zawsze istnieje wysokie ryzyko związane z obrotem.

EUR / USD

Należy zauważyć, że każdy zapis wzdłuż średniej ruchomej był na poziomie wsparcia i spowodowałby minimalną wypłatę. Oczywiście wszystko musi się skończyć i ostatecznie wsparcie się nie powiedzie i nastąpi kolejne przejście.

Spróbuj teraz

UWAGA: ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% detalicznych kont inwestorów traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-02-04 14:00:42

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.