5 min przeczytaj

Bank Anglii postanowił utrzymać kurs na niezmienionym poziomie, zgodnie z oczekiwaniami, ale kurs był bardziej optymistyczny niż większość oczekiwań rynku. Co więcej, 3 członków z ogólnej liczby 9 głosowało za wzrostem, gdy oczekiwano tylko dwóch (poprzednio tylko 2 członków było pro-wędrownych). Było to bardzo nieoczekiwane i odegrało ważną rolę w dzisiejszej akcji.

 GBP / USD

Wielki obraz

Funt jest na razie byczy, wzmocniony przez jastrzębi zwrot do polityki BOE, ale kalendarz gospodarczy Dziś jest lekka, więc możemy doświadczyć powolnej sesji. Jedynym godnym uwagi wydarzeniem są spotkania OPEC, które zwykle odbywają się w Wiedniu i są w nich udział przedstawiciele 13 krajów bogatych w ropę naftową. Spotkania mają silny wpływ na ropę, nie tyle na rynku Forex, ale jest to wydarzenie, o którym muszą wiedzieć handlowcy.

Odszyfrowanie karty technicznej

 GBP / USD

Skok widziany na Wykres 4H to idealny przykład fundamentów i technicznych spotkań, aby stworzyć ogromny ruch. Indeks Względnej Wytrzymałości tworzył poniżej minimum 30 punktów (wyprzedanie) i wykazywał byczą rozbieżność, więc para potrzebowała "oddechu" w postaci zniesienia w górę. Hawskie komentarze BOE zadbały o fundamentalną stronę i dostarczyły katalizatora, a tam masz: wspinanie się ponad 150 pipsów w ciągu zaledwie kilku godzin.

W krótkim czasie możemy spodziewać się dotknięcia, a nawet przerwy mniejszego oporu około 1,3275, ale zakres wznoszenia powinien być ograniczony, ponieważ para jest w wyraźnym trendzie zniżkowym.

Strefa wsparcia : najniższa na 1,3100

Strefa oporu : 1.3450 – 1.3475

Najprawdopodobniej scenariusz : kontynuacja uparty ruch przez pierwszy opór, a następnie przesunięcie w dół

Alternatywny scenariusz : przedłużony ruch do góry i początek okresu hossy

odbija się w górę i w dół, walczy o kierunek

USD / JPY porusza się nieregularnie w ostatnim czasie, z ogromnymi wahaniami i brakiem jasnego kierunku, ponieważ na rynku dominuje perspektywa banku centralnego i nastroje związane z ryzykiem utraty ryzyka. W czwartek indeks produkcji Philly Fed wyniósł 19,9, czyli znacznie poniżej oczekiwanego 28,9, co osłabiło dolara amerykańskiego, powodując spadek pary po dotknięciu oporu na poziomie 110,75.

 USD / JPY

Odszyfrowanie karty technicznej

Po zerwaniu linii trendu zwyżkowego, para osiągnęła opór na poziomie 110.75, gdzie siła bycia wygasła, wspomagana rozczarowującymi danymi z USA. Obecnie cena jest sprzedawana w pobliżu wcześniej zerwanej linii trendu, co może przekształcić się w wsparcie i ostatecznie popchnąć ją wyżej. Na tym samym poziomie widzimy poziomą linię wsparcia, która w połączeniu z linią trendu stworzy strefę konfluencji, która może być bardzo silną strefą wsparcia (tj. Cena może skakać wyżej).

Z drugiej strony ręka, przerwa wspomnianej strefy pokaże zwiększone ciśnienie niedźwiedzi, więc możemy zobaczyć wydłużony spadek, prawdopodobnie do poprzedniego poziomu 109,555.

Strefa wsparcia : niedźwiedzią linię trendu i 109,95 – 110,00 (przecięcie)

Strefa oporu : 110,75

Najbardziej prawdopodobny scenariusz : niepewna akcja cenowa z tendencją niedźwiedzi

Alternatywny scenariusz : silny ruch przez strefę konfluencji wsparcia i dotyk poprzedni niski w nadchodzących dniach.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-22 09:38:18

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.