8 min przeczytaj

11 sierpnia po raz pierwszy w 2018 roku poziom dominacji bitcoinów wzrósł o 50%. Jednak ruch ten nie odbył się na giełdzie kryptograficznej. W rzeczywistości, przestrzeń kryptowalutowa była wolna jesienią do połowy sierpnia, od tego czasu poruszając się w trendzie bocznym. W tym czasie najwyższe stawki były najgorszymi wynikami, pozostawiając Bitcoin nieco dalej i wspierając jego dominację. 14 sierpnia wskaźnik dotknął 54,53%, czyli najwyższego poziomu od 17 grudnia 2017 r. Co ciekawe, ten ostatni jest tego samego dnia, kiedy Bitcoin osiągnął rekordowy poziom blisko 20 000 $. Jednak jego poziom dominacji w tym czasie polegał na swobodnym spadku, biorąc pod uwagę, że altowy, w tym Ripple, osiągały jeszcze lepsze wyniki.

Obecnie wskaźnik dominacji przekracza 53%, co sugeruje, że Bitcoin wciąż stanowi ponad połowę rynku kryptografii. Pomimo wzlotów i upadków przestrzeni krypto, dominacja BTC systematycznie rośnie od początku maja 2018 r., Kiedy to stanowiła około jednej trzeciej całego rynku kryptowalut. Jest więcej powodów, dla których tak się dzieje:

 • W miarę dojrzewania rynku Bitcoin wciąż znajduje się w centrum uwagi, ponieważ regulatorzy na całym świecie określają go jako punkt orientacyjny lub standard, gdy próbują stworzyć ramy prawne dla rynku kryptowalut.
 • Kiedy inwestorzy instytucjonalni próbują wejść do przestrzeni kryptowalutowej, Bitcoin będzie pierwszym lub jednym z najważniejszych aktywów do rozważenia. Biorąc pod uwagę, że coraz więcej inwestorów instytucjonalnych uważa rynek kryptooptyczny za atrakcyjny, staje się jasne, dlaczego największa moneta cyfrowa utrzymuje swoją dominację nawet wtedy, gdy spada cena.
 • W Stanach Zjednoczonych renomowani operatorzy giełdowi i dostawcy funduszy starają się pozyskać zielone światło z Komisji Papierów Wartościowych i Giełd dla kilku funduszy ETF powiązanych z bitcoinem. Nie słyszymy nic o ETF ETF ani ETFach Ripple. Poza tym inwestorzy mogą już handlować kontraktami typu Bitcoin na giełdach CBOE i CME, co sugeruje, że ludzie mają więcej kanałów, aby uzyskać dostęp do Bitcoin w porównaniu do innych kryptowalut.
 • W tym momencie Bitcoin umacnia swoją pozycję, ale jej poziom dominacji był wolny od grudnia 2017 r. Do stycznia 2018 r. Za około miesiąc najstarsza krypto-waluta zanotowała spadek wskaźnika dominacji z ponad 65% do około 32%.

  Crypto Market

  Te znaczne wahania wskaźnika dominacji pokazują, w jaki sposób nastroje inwestorów ewoluowały w tym okresie. Począwszy od grudnia ubiegłego roku, inwestorzy spieszyli się, aby znaleźć następną dochodową monetę, która uczyniłaby ich bogatymi. Bitcoin dotknął wtedy swojego rekordowego poziomu i było jasne, że jego cena nie podwoi się ani nie potroi z dnia na dzień. Było jednak pragnienie szybkiego zysku, a niektóre z altelloins obiecują właśnie to. Początkowe oferty monet (ICO) stały się modne, a inwestorzy poszukiwali kolejnej rewolucyjnej monety. Ripple, Ethereum, Cardano, Tron, Litecoin, IOTA – każdy z nich odnotował wzrost udziału procentowego w rynku kryptografii.

  Jednak, kiedy branża kryptowalut zaczęła się rozwijać, Bitcoin był postrzegany jako bezpieczniejszy wybór inwestycyjny, który mógłby zachować wartość. Dotyczyło to zwłaszcza inwestorów instytucjonalnych, z których wielu nie było gotowych wyrzucić swoich milionów na ryzykowne inwestycje w altówki. W ten sposób Bitcoin zdołał odzyskać wiodącą pozycję i tak właśnie doszliśmy do tych trzech kluczowych powodów, o których wspomniano powyżej. Bitcoin wydaje się reprezentować jakość inwestycji, która ma przynieść powolne, ale stałe zyski, w przeciwieństwie do egzotycznych inwestycji w nowe monety, które mogą nie udać się w dłuższej perspektywie. Inwestorzy przestawili się na aktywa przypominające "bezpieczną przystań".

  A co z dzisiejszymi altówkarzami?

  Rok do sierpnia, sierpień był najgorszym miesiącem dla altcoinów, co oznacza, że ​​nie robią tak dobrze. Jak na ironię, ich bessy ruch zaczął się pogarszać po niektórych niekorzystnych wiadomościach związanych z Bitcoinem. Po pierwsze, SEC odrzuciła pod koniec lipca wniosek Bats BZX Exchange wydany przez CBOE, aby wymienić ETF związany z Bitcoinem wspierany przez bliźniaki Winklevoss. Następnie amerykański organ nadzoru rynku odroczył ostateczną decyzję dla innego ETF Bitcoin wspieranego przez CBOE do 30 września. Wreszcie, w ubiegłym tygodniu, SEC odrzuciła inne aplikacje dla dziewięciu ETF Bitcoin, opracowanych przez ProShares, Direxion i GraniteShares.

  Chociaż chodziło wyłącznie o Bitcoin, cały rynek kryptowalut został dotknięty i był przeważnie na czerwono, a altówki były zdecydowanie najgorsze. 13 sierpnia całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła do najniższego poziomu od 2 listopada 2017 r. Poniżej 190 mld USD. W tym czasie XRP Ripple'a straciło około 90% swojej wartości od rekordowo wysokiego poziomu w styczniu tego roku. Wiele altcoinów odnotowało najniższy poziom od początku do końca, w tym Ethereum, który spadł do najniższego poziomu od września ubiegłego roku.

  Sytuacja stała się dość trudna, ale panika zdaje się osłabiać na dzień dzisiejszy. Rynek kryptowalut porusza się w bok, a altowiolowie próbują odzyskać swoje ostatnie straty. Mimo to łączna wartość wszystkich monet oprócz Bitcoina wciąż spada w długim okresie. Co jeszcze bardziej interesujące, altowiolowie nie mają innego wyjścia, jak mieć nadzieję na lepsze czasy dla Bitcoin, biorąc pod uwagę, że są od nich całkowicie zależni.

  Handluj krypto tutaj

  UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

  OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

  Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2018-08-26 10:32:58

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.