4 min przeczytaj

ZA Średnia ruchoma jest dobry w określaniu siły i kierunku trendu. Im bardziej stroma linia, tym silniejszy jest dominujący trend. I wzajemnie. Nie tak stroma średnia ruchoma jest oznaką słabszego trendu. Krzywa w górę odpowiada trendowi zwyżkowemu (dodatniemu), w dół – w kierunku zwyżkującym (ujemny).

Ale czy nie jest łatwiej powiedzieć siłę i kierunek trendu, patrząc na sam wykres? Może być, ale tylko wtedy, gdy korzystasz z wykresu liniowego lub warstwowego. W przypadku świecy / wykresu słupkowego dominujący trend nie zawsze jest oczywisty, szczególnie w okolicach punktów zwrotnych. Wykorzystanie średniej ruchomej może być dobrym punktem wyjścia do analizy technicznej.

Silny pozytywny trend (A) a słabszy negatywny trend (B)

Znajdź odwrócenie tendencji

Analitycy analizy technicznej wiedzą, że średnia ruchoma crossover może być wykorzystywana jako sygnał do zbliżającego się odwrócenia tendencji. Crossover to punkt, w którym spotykają się dwie różne średnie ruchome. Racja, jedna średnia ruchoma nie jest wystarczająca do przewidzenia zmiany kierunku trendu (choć będzie to wskazywać po fakcie). W tym celu stosuje się dwie średnie ruchome z różnymi okresami (powiedzmy 10 i 20). Z powodu rozbieżności w okresach, dwie linie będą krzyżować się nawzajem za każdym razem, gdy trend zmieni swój kierunek. To podstawowa zasada stojąca za tym instrumentem.

Crossover może być użyty do określenia punktów wejścia

Skonfiguruj i zastosuj

Ustawienie średniej ruchomej jest łatwe:

  1. Kliknij przycisk "Wskaźniki" w lewym dolnym rogu pokoju handlowego.
  2. Wybierać MAMA z listy dostępnych instrumentów.
  3. Ustaw wymagany okres.
  4. Powtórz całą procedurę dla drugiej linii, ale zmień jej okres.

Różnica okresów powinna być wystarczająco duża. W przeciwnym razie instrumenty nie będą działały zgodnie z przeznaczeniem. Możesz również zmienić kolor linii, aby odróżnić linie.

Proszę zanotować

Bądź przygotowany, że kombinacja dwóch średnich kroczących z pewnością pozostanie w tyle za działaniem cenowym. Rozsądne jest zatem stosowanie go w dłuższych ramach czasowych, ponieważ krótkoterminowe wahania prawdopodobnie dostarczą sygnałów, gdy okazja handlowa już minęła.

Zmiana okresu spowoduje, że wskaźnik będzie bardziej czuły (zwiększając jednocześnie liczbę fałszywych sygnałów) lub zmniejszy liczbę fałszywych alarmów (przez zmniejszenie ogólnej liczby sygnałów). W każdym razie, każdy trader musi dostosować wskaźnik do swojego gustu i stylu osobistego handlu.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-01-05 08:00:45

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.