4 minuty odczytu

Średnia ruchoma dobrze określa siłę i kierunek trendu. Im bardziej stroma linia, tym silniejszy jest dominujący trend. I wzajemnie. Nie tak stroma średnia ruchoma jest oznaką słabszego trendu. Krzywa w górę odpowiada trendowi zwyżkowemu (dodatniemu), w dół – w kierunku zwyżkującym (ujemnym).

Ale czy nie jest łatwiej powiedzieć siłę i kierunek trendu, patrząc na sam wykres? Może być, ale tylko wtedy, gdy korzystasz z wykresu liniowego lub warstwowego. W przypadku świecy / wykresu słupkowego przeważający trend nie zawsze jest oczywisty, zwłaszcza wokół punktów zwrotnych. Używanie średniej ruchomej może być dobrym punktem wyjścia do twoich analiz technicznych.

Silny pozytywny trend (A) vs słabszy negatywny trend (B)

Spot odwrócenie tendencji

Wyznawcy analizy technicznej wiedzą, że średnia ruchoma zwrotnica może być wykorzystana jako sygnał do zbliżającego się odwrócenia trendu. Crossover to punkt, w którym spotykają się dwie różne średnie ruchome. Racja, jedna średnia ruchoma nie jest wystarczająca do przewidzenia zmiany kierunku trendu (choć będzie to wskazywać po fakcie). W tym celu stosuje się dwie średnie ruchome z różnymi okresami (powiedzmy 10 i 20). Z powodu rozbieżności w okresach, dwie linie będą krzyżować się nawzajem za każdym razem, gdy trend zmieni swój kierunek. To podstawowa zasada tego instrumentu.

Crossover może być używany do określenia punktów wejścia

Konfiguracja i zastosowanie

Ustawienie średniej ruchomej jest łatwe:

 1. Kliknij przycisk "Wskaźniki" na dole lewy róg pokoju handlowego
 2. Wybierz MA z listy dostępnych instrumentów
 3. Ustaw wymagany okres.
 4. Powtórz całą procedurę dla drugiej linii, ale zmień jej okres. [19659012] Różnica w okresach powinna być wystarczająco duża. W przeciwnym razie instrumenty nie będą działały zgodnie z przeznaczeniem. Możesz również zmienić kolor linii, aby odróżnić linie.

  Uwaga

  Bądź przygotowany, że kombinacja dwóch średnich kroczących z pewnością pozostanie w tyle za działaniem ceny. Rozsądne jest więc używanie go w dłuższych ramach czasowych, ponieważ krótkoterminowe wahania prawdopodobnie dostarczą sygnałów, gdy okazja handlowa już minęła.

  Zmiana okresu spowoduje, że wskaźnik będzie bardziej wrażliwy (w tym samym czasie czas zwiększający liczbę fałszywych sygnałów) lub zmniejsz liczbę fałszywych alarmów (przez zmniejszenie ogólnej liczby sygnałów). W każdym razie każdy trader musi dostosować wskaźnik do swojego gustu i stylu osobistego handlu

  .
  Kup teraz

  UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

  OGÓLNE OSTRZEŻENIE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

  Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

   


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2018-05-25 14:11:45

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.