7 min przeczytaj

Jak już zapewne wiesz, kryptowaluty oferują naprawdę unikalne możliwości inwestycyjne. Kryptowaluty oferują jednak również wyjątkowe problemy, których nie mają inne instrumenty ekonomiczne. Jednym z głównych problemów i prawdopodobnie największym zmartwieniem dla większości początkujących jest to, jak przechowywać kryptowaluty.

Z tego powodu pomyślałem, że przeprowadzę cię przez niektóre z najlepszych i najgorszych sposobów przechowywania twoich kryptowalut.

Różnica między obrotem a inwestowaniem

Zanim zacznę, musisz zrozumieć różnicę między handlem a inwestowaniem w kryptowaluty, ponieważ pomoże Ci to określić, w jaki sposób najlepiej przechowywać swoje aktywa.

Handel lub zwykły handel odbywa się zazwyczaj na giełdzie kryptowaluty i wymaga łatwego dostępu do aktywów, aby można było z łatwością wymieniać je w razie potrzeby – czasami kilka razy dziennie.

Inwestowanie

Z drugiej strony, inwestowanie w kryptowaluty zajmuje dłuższy okres i nie wymaga takiej samej dostępności, ponieważ nie będzie się tak często przenosił aktywów.

Poniższy przewodnik przedstawi najlepsze i najgorsze sposoby przechowywania kryptowalut przez dłuższy czas jako inwestycję i nie będzie dotyczył osób handlujących kryptowalutami.

Utrzymywanie bezpiecznych kryptowalut

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie metody, których można użyć, aby ukryć kryptowaluty poza zasięgiem przed nieautoryzowanym dostępem.

Chłodnia

Najbezpieczniejszy sposób przechowywania kryptowalut nazywa się chłodem. Idea przechowywania na zimno polega na tym, że kryptowaluty nie są przechowywane w usłudze online, ale raczej w fizycznej lokalizacji. Najczęstszym sposobem na to jest zapisywanie kryptowalut na portfelu sprzętowym, takim jak Ledger Nano, a następnie przechowywanie tej księgi w bezpiecznym miejscu, takim jak skarbiec bankowy.

Oczywiście, przechowywanie twoich kryptowalut jest bezpieczne, ale niezbyt praktyczne, ponieważ nie masz bezpośredniego dostępu do nich. Ponadto chłodnie są zwykle potrzebne tylko w przypadku dużych inwestycji.

Na szczęście istnieje lepszy i bardziej praktyczny sposób przechowywania twoich kryptowalut, które łączą chłodzenie z nieograniczonym dostępem.

Portfele

Portfel kryptowalut to usługa używana do kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut online. Obecnie istnieje niezliczona ilość opcji do wyboru, ale większość z nich jest kiepska, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i należy jej unikać.

Nowy portfel kryptowalutowy IQ Option Hodly jest jednym z najbardziej praktycznych i najbezpieczniejszych sposobów przechowywania dzisiejszych kryptowalut. Portfel Hodly jest łatwym w użyciu narzędziem internetowym, za pomocą którego można swobodnie przechowywać, kupować, sprzedawać, wykorzystywać, wymieniać i przekazywać kryptowaluty. Transakcje między kontami Hodly są całkowicie bezpłatne, a transakcja jest zakończona kilkoma kliknięciami.

Hodly

Jednak najlepszą częścią Hodly jest aspekt bezpieczeństwa. Widzisz, Hodly zatrzymuje 80% wszystkich kryptowalut w chłodni w różnych lokalizacjach na całym świecie. Jednocześnie oferują klientom szybki dostęp do swoich inwestycji, zachowując 20% wszystkich aktywów dostępnych na serwerach.

Innymi słowy, twoje inwestycje są bezpieczne w zimnych magazynach, ale kiedy musisz sprzedać swoje aktywa lub użyć Bitcoinów, aby zapłacić za produkt, możesz to zrobić za pomocą kilku kliknięć.

Aby dowiedzieć się więcej o Hodly i unikalnej kombinacji zimnego przechowywania i łatwości użytkowania portfela, sugeruję zapoznać się z kompleksową recenzją Hodly.

Jak nie przechowywać kryptowaluty

Najgorszy sposób długoterminowego przechowywania kryptowalut znajduje się bezpośrednio na giełdzie, chyba że regularnie się z nimi handlujesz. Wymiana kryptowalut nie ma tych samych zabezpieczeń co portfel taki jak Hodly, a większość udanych włamań kryptowalutowych jest skierowana na giełdy.

Z tego powodu nie radzę nikomu przechowywać kryptowalut na giełdzie. Nawet jeśli planujesz handlować, sugeruję, abyś trzymał większą część swoich zasobów w portfelu i pozostawiał tylko kwotę, którą handlujesz na giełdzie.

Końcowe przemyślenia

Każdy inwestuje w kryptowaluty, aby upewnić się, że ich aktywa są bezpieczne. Najbezpieczniejszym sposobem przechowywania kryptowalut jest przechowywanie w chłodni, ale ogranicza to możliwość korzystania z nich. Dlatego lepiej jest trzymać kryptowaluty w Hodly, gdzie są bezpieczne, ale gdzie można również ich używać, jak chcesz.

Najgorszy sposób na przechowywanie kryptowaluty jest bezpośrednio na giełdzie i naprawdę nie powinieneś, chyba że chcesz z nimi handlować. Nie zapominaj, że nie możesz odzyskać zagubionych kryptowalut. Jeśli ty lub ktoś inny je straci, znikną na zawsze i nic nie możesz na to poradzić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-19 09:03:23

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.