6 min przeczytaj

Amerykański gigant sportowy (NYSE: NKE) poinformuje o swoich zarobkach jutro, 25 września po zamknięciu dzwonka. Od ponad trzech lat firma wykazuje pozytywne niespodzianki. Co więcej, sprzedaż przekroczyła oczekiwania na pięć kwartałów z rzędu. "Consumer Direct Offensive", nazwa kryjąca się za inicjatywą maksymalizacji zysków firmy, jest uważana za główną siłę napędową ostatniego wzrostu Nike. Program koncentruje się na innowacjach i podejściu bezpośrednim do klienta. Jest jednak kilka kwestii, z którymi producent artykułów sportowych będzie musiał się zmierzyć, aby utrzymać długoterminową rentowność i wzrost. Oto, co należy wiedzieć przed rozpoczęciem handlu firmą w najbliższych dniach.

Nike wykazało imponujący wzrost w ciągu ostatnich 9 miesięcy

Nike jest światowym liderem w dziedzinie obuwia sportowego, odzieży, sprzętu i akcesoriów sportowych. Firma działa w ponad 160 krajach. Może również pochwalić się wyjątkową historią pozytywnych niespodzianek. Już od 20 kwartałów Nike pokonuje oczekiwania ekspertów. Firma również wyprzedziła branżę w 2018 r., Wykazując 32,5% wzrost zamiast 26,4%.

Jednostka północnoamerykańska, po stagnacji, wraca do wzrostu. W czwartym kwartale roku finansowego 2018 ten segment biznesowy wzrósł o 3%. Z kolei Nike Digital rozszerzyło się o 30%. Przypuszcza się, że dynamika, obecnie obserwowana na rynku północnoamerykańskim, utrzyma się w 2019 r., A nawet później. Chociaż ta ostatnia będzie wymagać od firmy wiele planowania i innowacji, wzrost w połowie pojedynczej cyfry brzmi bardziej niż prawdopodobny.

Eksperci firmy Zacks uważają, że Nike będzie raportować lepiej niż wcześniej oczekiwano

Inicjatywy maksymalizujące zyski przynoszą namacalne rezultaty. Strategie Triple Double i Consumer Direct Offense, stosowane przez Nike, pomagają firmie zwiększyć swoją obecność w segmentach obuwia sportowego i odzieży. Jaki sekret kryje się za obydwoma? Mówiąc prościej, firma sprawia, że ​​jej produkty są łatwo dostępne tam, gdzie klienci ich potrzebują i kiedy klienci ich potrzebują. Zgodnie ze swoją potrójną podwójną strategią, Nike zobowiązuje się do 2x innowacji, 2x direct i 2x speed. Chociaż 2x wygląda na oczywisty, może się wydawać konieczne wyjaśnienie dwóch pozostałych. Będąc 2x bardziej bezpośrednim, Nike chce być bliżej swojego klienta, dzięki czemu proces zamówienia jest łatwiejszy i bardziej wszechstronny. 2x speed ma na celu szybsze dostarczanie produktów i ich personalizację, spełniając oczekiwania każdego klienta.

Ta amerykańska firma jest nie tylko dobra, jeśli chodzi o innowacje, marketing i produkcję, Nike wie również, jak zarabiać pieniądze. Wartość dla akcjonariuszy wydaje się być priorytetem dla najwyższego kierownictwa, co zawsze jest dobre dla ceny akcji.

Pomimo wszystkich dobrych rzeczy, które eksperci mają do powiedzenia na temat akcji NKE, istnieje kilka kwestii, o których powinieneś wiedzieć przed dokonaniem transakcji z tą firmą. Koszty sprzedaży, ogólne i administracyjne rosną i mogą łatwo wymknąć się spod kontroli bez dodatkowego nadzoru. Wyższy poziom kosztów SG & A obniża ogólną rentowność firmy. Wydatki te wykazały wzrost o 17%. W tym samym czasie koszty operacyjne wzrosły o 14%. Firma lepiej radzi sobie z tym, zanim będzie za późno, a wydatki wymkną się spod kontroli.

Firma radzi sobie lepiej we wszystkim, z wyjątkiem "poprzednich rocznych dochodów"

Producenci artykułów sportowych są liczni, a konkurencja między nimi jest zacięta. Malejący udział w rynku stanowi ryzyko, o którym firma musi pamiętać. Innowacja jest używana jako podstawowa broń przeciwko konkurentom. Adidas i Under Armour są zawsze chętni do zdobywania klientów, przegrani przez Nike.

Wszelkie firmy działające w skali globalnej są narażone na ryzyko związane z wahaniami kursów walut. Biorąc pod uwagę, że Nike płaci za dostawy i sprzedaje swoje produkty w różnych walutach, umocnienie USD może przełożyć się na niższą rentowność.

Ogólnie prognozy dla spółki na najbliższe dni są neutralne do pozytywnych, z szansą na wzrost kursu akcji w przypadku przychylnego raportu o zyskach. Warto jednak wspomnieć, że żadna firma nie jest odporna na krótkoterminowe zniesienie cen akcji nawet po dostarczeniu "inspirującego" raportu o zarobkach. W końcu zawsze jest miejsce na nieoczekiwane.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-24 14:51:55

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.