5 min przeczytaj

Autodesk, Inc. jest firmą stojącą za kilkoma produktami programowymi stosowanymi w architekturze, inżynierii budowlanej, produkcji, inżynierii genetycznej i mediach. Oczekuje się, że Autodesk, Inc. (NASDAQ: ADSK) zgłosi zarobki 23 sierpnia 2018 roku po zamknięciu dzwonka. Jak już zapewne wiesz, raporty o zarobkach mogą często przesuwać cenę akcji, a zatem stanowią lukratywne okazje handlowe, które możesz wykorzystać na swoją korzyść.

Wskaźniki efektywności

52 Tydzień Wysoki-Niski 142,94 USD – 101,55 USD
Dividend / Div. Yld 0,00 USD / 0,00%
EV / EBITDA Roczne -74,02
(F1) EPS Est 4 tygodniowa zmiana -7,14%
Przekaż PE 146,56

Konsensusowa prognoza EPS na kwartał wynosi -0,06 USD. Podany EPS za ten sam kwartał w ubiegłym roku wyniósł -0,38. Firma opublikowała ostatni kwartalny raport o zyskach 24 maja. Po ogłoszeniu niższego niż oczekiwano zysku cena akcji spadła z prawie 139 USD do 129 USD w ciągu zaledwie 5 dni. Co powinieneś, jako przedsiębiorca, oczekiwać od firmy w najbliższych dniach?

Znamionowy "Hold" firmy Zacks, Autodesk to niejednoznaczna inwestycja długoterminowa, co niekoniecznie oznacza, że ​​akcje ADSK nie mogą zostać pomyślnie sprzedane na krótką metę. Autodesk odnotował 14 razy z rzędu wyższy niż oczekiwano zysk na akcję (EPS) i jest prawdopodobne, że zrobi to ponownie jutro. EPS jest ważnym wskaźnikiem wyników firmy, ale nie zawsze oznacza to, że wyższy niż oczekiwano wskaźnik EPS przełoży się na wzrost cen.

Według ekspertów, firma zgłosi niższy niż oczekiwano EPS (źródło: earningswhispers.com)

Pomimo imponującego cyklu wzrostu, który trwał 2 lata, istnieje kilka zagrożeń, z którymi firma boryka się obecnie. Autodesk stoi w obliczu ogromnego ryzyka koncentracji produktów, ponieważ tylko dwa produkty (AutoCAD i AutoCAD LT) stanowią znaczną część jego przychodów. Jeżeli jeden z konkurentów dokona nagłego przełomu, firma znajdzie się w znacznie trudniejszym położeniu finansowym. To samo dotyczy sieci dystrybucji, którą utrzymuje Autodesk: lwia część dochodów pochodzi od bardzo ograniczonej liczby dystrybutorów.

Wzrost zysków firmy jest napędzany głównie przez inicjatywy oszczędnościowe. I chociaż ta ostatnia może być wartościowym dodatkiem do ogólnej rentowności, to opłacalność nie powinna być zwykle głównym źródłem rozwoju. Jak stwierdzili niektórzy eksperci, wielkość sprzedaży jest jedynym źródłem realnego wzrostu. Końcowy 12-miesięczny wskaźnik P / S równy 13,2 porównuje się niekorzystnie ze średnią w branży. Oznacza to, że inwestorzy będą mniej skłonni zaufać spółce swoimi pieniędzmi.

Akcje ADSK wycofały się dziś w godzinach popołudniowych

W dzisiejszym handlu po godzinach akcje ADSK straciły ponad 2 USD, przenoszone przez nagły spadek oczekiwanego EPS. Firma ma wiele problemów, którymi musi się zająć. W przeciwnym razie może stracić kolejną część swojej wartości po opublikowaniu raportu. Raporty o zarobkach dotyczą nie tylko danych liczbowych, ale także tego, co firma zamierza zrobić w przyszłości. O ile nie ma solidnego planu, przedstawionego przez najwyższe kierownictwo Autodesk, można oczekiwać, że firma straci na wartości. Na razie prognoza jest neutralna do negatywnej.

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-22 14:39:26

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.