3 min przeczytaj

Stany Zjednoczone i Chiny ogłosiły kolejną rundę rozmów handlowych i wysłały akcje strzelające wyżej. Rozmowy zaplanowano na koniec sierpnia i rodzą się nadzieje, że dwa największe światowe państwa handlowe mogą zadośćuczynić.

Podczas gdy wiadomości są balsamem dla nerwowych rynków, istnieje powód, by wierzyć, że rozmowy nie będą wystarczające; rozmowy nie toczą się między wysokimi rangą urzędnikami, ale wiceministrem chińskiego handlu i podsekretarzem w Departamencie Skarbu. Wcześniejsze rozmowy odbyły się między wicepremierem Chin a dwoma członkami zarządu rządu Trumpa.

Dokładna data spotkania jest nieznana, ale istnieją spekulacje, które mogą pojawić się przed 23 sierpnia. Obydwa kraje już dwukrotnie wymieniły taryfy, kolejna runda amerykańskich opłat ma wejść w życie w tym dniu.

Kontrakty terminowe na akcje w USA podskoczyły o ponad 0,50%, ponieważ inwestorzy skupili się na wiadomościach. S & P 500 posunął ponad 15 punktów, usuwając prawie wszystkie straty z poprzedniego dnia. Indeks potwierdza wsparcie w krótkoterminowej 30-dniowej wykładniczej średniej kroczącej i wyższej pozycji. Indeks ma szansę powtórzyć swój rekordowy wynik w okolicach 2 880 i może to zrobić w przyszłym tygodniu.

& P 500 uzyskał więcej niż 15 punktów

Ryzyko dla handlowców jest takie; cykl zarobków przestał opuszczać rynek z niewielkim poparciem, innym niż geopolityka. Wskaźniki pozostają słabe i wskazują na niższą wartość, co sugeruje, że zmienność w tym tygodniu się nie skończyła. Dzisiejsze wahania cen to czwarty taki huśtawka od czterech dni i łatwo odwrócony.

Dolar amerykański stracił nieco przewagi nad chińskim juanem i może wskazywać, że zbliża się odwrócenie. Para stworzyła niedźwiedzią, pochłaniającą strukturę na szczycie silnego trendu wzrostu, a wzór jest potwierdzony przez wskaźniki.

Dolar amerykański przelał trochę ziemi w stosunku do chińskiego juana

Zarówno MACD, jak i stochastyczny przetoczyły się i wypuściły słabe crossovery, co wskazuje na osłabienie akcji cenowej. Wsparcie można znaleźć na krótkoterminowej średniej kroczącej, blisko 6,80, przerwa poniżej będzie słaba.

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-16 15:16:37

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.