8 min przeczytaj

Blockchain stanowi znaczącą część czwartej rewolucji technologicznej, która wkrótce przekształci infrastrukturę banków, systemów finansowych, łańcuchów dostaw, systemów tożsamości i bezpieczeństwa, i tak dalej. Jednak ta wschodząca technologia ewoluuje nieproporcjonalnie w zależności od regionu. Niektóre rządy decydują się na regulację wdrożenia blockchain, co może opóźnić jego pełne przyjęcie, podczas gdy inne kraje chcą z niego skorzystać i dostosować swój system prawny, aby zachęcić odpowiednie startupy. Malta jest jednym z tych przyjaznych dla blockchainów terytoriów, które dążą do tego, aby stać się centrum, w którym firmy skoncentrowane na technologii rozproszonej księgi rachunkowej (DLT), termin parasolowy dla blockchain, mogą czuć się jak w domu.

W czerwcu tego roku Malta stała się pierwszym krajem na świecie, który przekazał blokadę i rachunek związany z kryptografią, który sprzyjałby branży. Parlament Malty przegłosował trzy projekty jednomyślnymi głosami. Rachunki, które zostały zaproponowane przez sekretarza parlamentarnego ds. Usług finansowych Silvio Schembri, dotyczą kryptowalut, wstępnych propozycji monet (ICO) oraz biznesowych aspektów zakładania firmy kryptograficznej na Malcie. Dzięki temu przedsiębiorstwa kryptograficzne na całym świecie mogą uciec w miejscu, które oferuje odpowiednie warunki i środowisko do prowadzenia działalności skoncentrowanej na zasobach cyfrowych i technologii DLT.

Trzy rachunki są następujące:

 • Ustawa o wirtualnych aktywach finansowych (VFA) – omawia wstępne oferty monet. Na przykład wymaga firm kryptograficznych, aby opracować szczegółowe biuletyny i opublikować swoją historię finansową.
 • Maltańska ustawa o innowacjach cyfrowych – prawo to dotyczy spółek blockchain i ustanawia nowy organ regulacyjny o nazwie Malta Digital Innovation Authority (MDIA).
 • Rachunek technologii i usług – trzecia ustawa odnosi się do praktyk licencyjnych i rejestracyjnych dla firm typu blockchain.
 • Teraz, gdy Malta ma korzystne ramy prawne, które zachęcają firmy krypto i blockchain, oto kilka przykładów tego, jak zagraniczne startupy zamierzają z nich skorzystać i jak niektóre lokalne firmy dostosowują się do nowego systemu:

  Pierwsza na świecie giełda papierów wartościowych Crypto

  Kiedy lokalny parlament pracował nad trzema ustawami, Malta Stock Exchange (MSE) ogłosiła plany pierwszej na świecie giełdy kryptowalut. Operator giełdy stworzył w lipcu spółkę zależną – MSX, która stała się częścią MSE Fintech i Digital Asset.

  Giełda papierów wartościowych Crypto

  Poza tym MSE podpisało dwa Memoranda of Understanding (MOU) z OKEX i Neufund, które będą wspierać nową giełdę krypto.

  Poza tym, OKEX, jedna z największych giełd kryptograficznych na świecie, współpracowała z MSX, aby założyć wspólne przedsięwzięcie, aby stworzyć platformę transakcyjną dla tokenów bezpieczeństwa. Wymiana OKMSX, która ma zostać uruchomiona w pierwszym kwartale 2019 r., Będzie skierowana do dużych inwestorów i zapewni większą płynność na rynku.

  Bittrex zajmuje się Palladium

  OKEX nie jest jedynym zagranicznym operatorem giełdy kryptograficznej, który wykazuje zainteresowanie Maltą. Na początku września 2018 r. Bittrex, firma z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, nabyła 10% udziałów w maltańskiej firmie Palladium, która prowadzi pierwszą pierwotną ofertę kablową monet (ICCO) kiedykolwiek, przeznaczając 150 milionów euro.

  Według startupu połowa środków zebranych za pośrednictwem ICCO zostanie wydana na zakup pakietu kontrolnego w europejskim banku. Ponadto około 35% zebranych funduszy zostanie przeznaczonych na ustanowienie nowej giełdy kryptowalut, która będzie regulowana przez Maltański Urząd ds. Usług Finansowych.

  Binance partnerów z MSE

  Binance, obecnie jedna z największych giełd crypto pod względem obrotów, nie chce trzymać się z dala od krypto-rewolucji na Malcie. Firma podążyła w ślady OKEX i podpisała umowę z MSX na Giełdzie Maltańskiej, aby stworzyć nową platformę do zabezpieczania tokenów. Umowa została podpisana w połowie września.

  Fale negocjujące z rządem Malty

  Rosyjska firma blockchain Waves myśli o promowaniu swojego rozwiązania technologicznego na poziomie rządowym. W połowie września firma poinformowała, że ​​jej prezes Sasha Ivanov odbyła dwa oficjalne spotkania z przedstawicielami rządu Malty, w tym z premierem Josephem Muscatem. CEO dyskutował także z młodszym ministrem finansów Malty Silvio Schembri, Stephenem McCarthy, szefem nowego organu o nazwie Malta Digital Innovation Authority oraz urzędnikami z Malta Financial Services Authority (MFSA).

  Malta

  Wydaje się jednak, że strony nie osiągnęły żadnych konkretnych porozumień na dzień dzisiejszy. Waves zaproponował, aby jego platformę blockchain można było wykorzystać w branży medycznej lub ewidencji gruntów na Malcie. Negocjacje są w toku.

  Czy Malta jest na dobrej drodze?

  Mimo że Malta otworzyła swoje granice dla firm blockchain i powiązanych z kryptologią, premier Joseph Muscat nie bał się nazwać ryzyka. We wrześniu 2018 r. Powiedział Bloombergowi, że Malta "podejmuje obliczone ryzyko", zapewniając szybkie zatwierdzenia dla firm kryptograficznych.

  Jednak pomimo tego, że przyjęcie nowego rynku jest zawsze ryzykowne, Malta prawdopodobnie robi właściwy krok, biorąc pod uwagę, że branża blockchain ma olbrzymi potencjał i ma pozostać.

  Handluj tutaj

  UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

  OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

  Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
  76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
  Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2018-09-22 13:22:13

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.