4 min przeczytaj

Kluczowy twórca polityki z Bankiem Anglii wyszedł i powiedział to jasno; rynek nie docenia tempa podwyżek stóp procentowych BOE w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Przez większą część, rynek wycenił jedną podwyżkę stóp, a według Michaela Saundersa (członka komitetu politycznego) jest zdecydowanie zbyt ostrożny. "Jeśli gospodarka będzie wyglądać tak, jak się spodziewam, może to oznaczać, że stopy procentowe muszą wzrosnąć nieco szybciej."

Saunders jest jednym z bardziej jastrzębich członków komitetu, który aktywnie głosował za podwyŜkami stóp na ostatnich 3 spotkaniach i widzi inwestycje przedsiębiorstw napędzające wzrost pomimo zwisającego cienia Brexitu. Potwierdza swoje twierdzenia ideą, którą Brexit rozwijałby płynnie i stopniowo, co pozwoliłoby na stały wzrost gospodarki Wielkiej Brytanii, spadek bezrobocia i wzrost płac.

Stanowisko Saundersa podkreśla wyniki ostatniego spotkania BOE. Bank postanowił utrzymać stopy na niezmienionym poziomie, ale zaskakująca liczba członków głosowała za pieszymi wędrówkami (trzech członków w porównaniu z oczekiwanymi dwoma, niespodziewane głosowanie od głównego ekonomisty BOE) w dowód rosnącej potrzeby kontroli inflacja. Głosowanie doprowadziło nawet niektórych do spekulacji, że podwyżka stóp może nastąpić zaraz po kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 2 sierpnia.

Funt wzmocnił wiadomości, chociaż reakcja została wyciszona. Wiadomości wzmacniają jastrzębie / zwyżkowe prognozy funta, ale niewiele wpływa na podstawy bez oficjalnego oświadczenia samego banku. The EUR / GBP stracił kwartał w odpowiedzi na wiadomości i potwierdza obecność oporu na poziomie 0.8850. Ten poziom jest zgodny z górnym końcem długoterminowego zakresu handlowego i może stanowić punkt obrotu dla odwrócenia. Stochastic już potwierdził opór ze słabym crossoverem poniżej górnej linii sygnału, MACD pozostaje zwyżkowy, ale osiąga maksimum i maleje.

EUR / GBP stracił kwartał

GBP / USD od wielu tygodni wykazuje tendencję zniżkową i wykazuje oznaki potencjalnego odwrócenia. Para weszła w górę we wtorkowe wiadomości, wraz z upartymi wskazówkami zarówno stochastycznymi, jak i MACD, w dowód wsparcia. Wsparcie jest bliskie 1.30725 i jeden rok niski, ruch z tego poziomu byłby zwyżkujący.

GBP / USD znajduje się w trendzie spadkowym

Ostrzeżeniem jest opór na 1,3025, krótkoterminowy EMA, który musiałby zostać złamany, aby potwierdzić odwrócenie. Pozytywne dane i jastrzębie komentarze z Wielkiej Brytanii i BOE pobudzą ten ruch. Ryzyko to dane z USA, niektóre z nich w tym tygodniu (NFP, bezrobocie, zarobki godzinowe), które mogą ugruntować prognozy FOMC.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-03 14:07:38

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.