Rząd chiński ocenia Ethereum # 1 w raporcie oceny kryptowalut


4 minuty przeczytania

Mimo że handel kryptowalutami został zakazany w Chinach od września 2017 r., Rząd jest teraz na misji, aby je uszeregować. Wcześniej dzisiaj China Center for Information Industry Development (CCID) opublikowało swój pierwszy miesięczny indeks ratingowy w 28 kryptowalutach i ich odpowiednich projektach blockchain.

CCID jest częścią Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych, który jest odpowiedzialny za regulację i rozwój technologii w kraju. Agencja ogłosiła w zeszłym tygodniu Indeks Globalnej Oceny Łańcucha Publicznego, stwierdzając, że ich intencją jest oferowanie niezależnych analiz "jako wskazówki dla rządu, przedsiębiorstw i instytutów badawczych."

Aby wybrać, które kryptowaluty zostaną przeanalizowane, CCID stworzył pięć kluczowych kryteriów:

  1. Projekt musi mieć swój własny niezależny łańcuch główny
  2. Węzły mogą być tworzone swobodnie i działać w sieci
  3. Powinien istnieć opublikowany eksplorator bloków z informacjami śledzenia
  4. Musi on uruchom na kodzie open-source
  5. Musi istnieć otwarta strona internetowa z danymi kontaktowymi dla członków zespołu

Wyniki

CCID badał technologię, zastosowanie i innowacje 28 projektów w celu ustalenia ocen. Zdobywając wysokie oceny we wszystkich trzech obszarach, Ethereum zajął pierwsze miejsce na liście, a następnie Steem i Lisk na drugim i trzecim miejscu.

Oto prawdopodobnie najciekawsza część rankingu: Bitcoin został wymieniony trzynastego razem z Verge, projekt, który ostatnio znalazł się w centrum kontrowersji po oskarżeniu o próbę wyjścia z oszustwa. Firma Verge doświadczyła pompy cenowej po ogłoszeniu partnerstwa w kwietniu, ale od tego czasu jej wydajność była słaba. Nie trzeba dodawać, że indeks wzbudza pewne brwi u entuzjastów kryptowalut.

Co ciekawe, tylko cztery z obecnych 10 największych kryptowalut po kapitalizacji rynkowej wprowadziło go do indeksu. Są to Ethereum, jak wcześniej wspomniano, IOTA, Stellar i Cardano. CnLedger, konto na Twitterze poświęcone wiadomościom kryptowalutowym z Chin, wysłało tweet na pełną listę rankingów, zamieszczoną poniżej:

 tweet CnLedger

Reakcje na raport były mieszane, z wieloma użytkownikami na Twitterze, aby zakwestionować wyniki. Kilka postaci w przestrzeni kryptograficznej wypowiedziało się przeciwko tej liście, twierdząc, że nie powinno być brane poważnie, biorąc pod uwagę, że Bitcoin i Verge otrzymały ten sam ranking. Z drugiej strony raport przyczynia się do promowania technologii blockchain, przedstawiając się jako zasób innym rządom i instytucjom. Co więcej, pokazuje to, że chiński rząd nadal inwestuje w technologię blockchain, co może dobrze wróżyć przyszłości kryptowalut.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 
Tytuł:

Rząd chiński ocenia Ethereum # 1 w raporcie oceny kryptowalut

Źródło: IQ Option Broker Official Blog
Data publikacji: 2018-05-17 13:22:21

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.