5 min przeczytaj

Dobra strategia, uważność, głęboka wiedza – wszystkie te rzeczy są kluczowe dla profesjonalnego tradera. Jednak bycie profesjonalistą w korzystaniu z platformy i znajomość wszystkich funkcji, które można zastosować, jest równie ważne. Narzędzia, z których korzystasz, mają ogromny wpływ na wyniki transakcji i pozwalają na większą kontrolę. Zobacz, jak dobrze znasz platformę z tą listą kontrolną!

Przyjrzyjmy się bliżej funkcjom, które mogłeś przegapić.

1. Użyj równowagi …

to funkcja, która pozwala zachować otwartą umowę nawet po przekroczeniu poziomu automatycznego zamykania. Jeśli Twoja transakcja nie zawiera pieniędzy, ale uważasz, że wkrótce cena się odwróci, możesz włączyć tę opcję. Środki z salda zostaną wykorzystane w celu utrzymania umowy, jeżeli będzie ona miała miejsce w przeciwległym do wybranego kierunku, poniżej poziomu automatycznego zamykania. Jeśli cena się odwróci i pójdzie w wybranym kierunku, środki potrącone z salda zostaną zwrócone (stopniowo, w ten sam sposób, w jaki zostały potrącone).

2. Trailing stop

Ta funkcja pozwala zabezpieczyć pewną kwotę zysku (ponieść pewną stratę), gdy transakcja znajdzie się w pieniądzu. Po ustawieniu poziomu Stop Loss będzie podążał za ceną aktywów, jeśli pójdzie w wybranym kierunku. Nie ruszy się jednak, jeśli cena będzie zgodna z twoją prognozą. Oznacza to, że jeśli zainwestowałeś na przykład w EUR USD, przewidując, że cena wzrośnie i ustawisz Trailing Stop Loss na 50%, jeśli cena zasobu wzrośnie, poziom Stop Loss odpowiednio wzrośnie w pożądany kierunek. Możesz znaleźć szczegółowe wyjaśnienie tej funkcji tutaj.

3. Zakup w …

Otwórz ofertę na własnych warunkach dzięki tej funkcji, która pozwala utworzyć oczekujące zamówienie. Aby to zrobić, ustaw kwotę inwestycji, mnożnik, stop Stop loss i Take Profit, podobnie jak w przypadku każdej transakcji. Następnie po prostu określ cenę zasobu, w którym chcesz otworzyć swoją pozycję. Następnie zdecyduj, którą pozycję otwierasz – długą lub krótką i kliknij odpowiedni przycisk (Kup lub Sprzedaj).

Zobaczysz potwierdzenie, że Twoje zamówienie zostało utworzone. Gdy cena zasobu osiągnie wskazany poziom, wywoła zamówienie i transakcja zostanie automatycznie otwarta.

4. Analiza rynku

Czy wiesz, że nie musisz opuszczać pokoju handlowego, aby być na bieżąco z nowościami na rynku? To jest Twoja szansa, aby stać się podstawowym guru analizy – znaleźć informacje na temat najlepszych aktywów, spojrzeć na kalendarze Forex i Crypto i dowiedzieć się prognozy na akcje. Nie musisz już otwierać wielu kart – wszystkie niezbędne dane są do Twojej dyspozycji i możesz kliknąć wybrany zasób i otworzyć transakcje w kilka sekund. Dzięki temu możesz mieć wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu i wygodnie łączyć podstawową analizę i wskaźniki. Wykorzystaj w pełni platformę!

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-14 15:00:18

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.