6 min przeczytaj

Wojna handlowa i napięcia geopolityczne dominują w wiadomościach, ale nie w podstawach, nie pozwólcie, by rozpraszało wasz handel. Są to wydarzenia, które musisz obejrzeć w tym tygodniu.

Napięcie geopolityczne: nie pozwól, by odciągało twój handel

Wojna handlowa, cła i napięcia geopolityczne dominują codziennie, ale nie zmieniły fundamentów. Wraz z tymi tygodniami oczekiwana retoryka wojny handlowej jest kilka kluczowych wydarzeń, które mogą łatwo przenieść rynki forex. Oto czym są.

Numer 1

Dolar amerykański zyskiwał na zwyżkujących komentarzach ze strony FOMC i oczekiwał, że będą nadal podnosić stopy procentowe. Kwestie związane z perspektywą turystyki pieszej są zróżnicowane, czy w 2018 r. Nastąpią lub nie będą jeszcze dwie podwyżki, a pytanie to napędza denominowane w dolarach pary. W tym tygodniu dane z USA zawierają korektę szacunków PKB za pierwszy kwartał, mniejszą z dwóch zdarzeń rynkowych i miesięczne dane dotyczące dochodu osobistego i wydatków. Oczekuje się, że PKB utrzyma się na stabilnym poziomie lub nieznacznie wzrośnie z wcześniej uwolnionego 2,2%, co jest dobre dla gospodarki, ale to właśnie indeks cen PCE będzie miał prawdziwy wpływ na nastroje inwestorów. Handlowcy szukają wskazówek, kiedy i ile jeszcze podwyżek stóp może być potrzebnych, gorętszych lub słabszych od oczekiwań ceny PCE będą wpływać na nastroje.

Numer 2

W tym tygodniu UE stoi w obliczu wielu ogólnych i generalnie nieistotnych danych. Ma także trzy wydarzenia, które w dłuższej perspektywie wpłyną na nastroje na rynku euro. Pierwszym z nich jest kwartalny biuletyn ekonomiczny EBC, który spodziewa się znaleźć sygnały o wzmocnieniu w gospodarce UE, drugi to szczyt przywódców UE, który ma się odbyć w czwartek i piątek. Chociaż nie jest to spotkanie polityczne, jest szansą dla jednego i wszystkich przywódców UE na poruszenie rynkowych komentarzy. Jednak ważne dane pojawią się w piątek dzięki CPI dla całej UE. Oczekuje się, że CPI osiągnie wyższy poziom, ale spadnie do rdzenia, co może osłabić wspólną walutę w stosunku do kluczowych konkurentów.

EUR / USD

Kurs EUR / USD wzrósł w górę w poniedziałkowy handel. Poziom wsparcia na poziomie 1.1555 utrzymał się i wygląda na to, że utrzyma się przynajmniej do końca tego tygodnia. Wskaźniki są zgodne ze wsparciem na tym poziomie na wykresach tygodniowych i dziennych, z których oba wykazują znaczną różnicę w porównaniu z ostatnimi minimami i silnymi sygnałami dodatnimi na rynku dziennym, więc można oczekiwać wyższego ruchu. Podwójne dno to wciąż możliwość z tą parą, ale nie potwierdzi, dopóki cena nie wzrośnie powyżej 1,18000 i nie zostanie tam zamknięta. Do tego czasu inwestorzy powinni uważać na opór krótkoterminowej średniej kroczącej, a przerwa powyżej tego będzie zwyżkowa.

Numer 3

Bank Rezerw Federalnych w Nowej Zelandii organizuje w tym tygodniu spotkanie w sprawie polityki i oczekuje na wydanie oświadczenia w środę w środę. Oczekuje się, że bank nie podniesie stóp, ale może wypowiedzieć się jastrzębią uwagą na temat gospodarki, inflacji lub obu tych czynników. Dolar nowozelandzki jest gotowy do odwrócenia, a takie wydarzenie może spowodować, że stanie się to z zastrzeżeniem danych z USA również spodziewamy się w tym tygodniu. NZD / USD osłabiał się w poniedziałkowy obrót, ale wciąż powyżej kluczowego wsparcia.

NZD / USD słabło

Wskaźniki są zgodne z tym wsparciem, blisko 0,6860, i wskazują przynajmniej na przesunięcie pędu. Ruch w górę może znaleźć opór na krótkiej średniej kroczącej, ruch powyżej tego będzie zwyżkowy.

Liczba 4 i 5

Korekty brytyjskiego PKB mają się odbyć w piątek. Oczekuje się, że rewizja utrzyma się na stałym poziomie od poprzedniej wersji i będzie miała niewielki lub żaden wpływ na funta (chybienie lub uderzenie wpłynie na funt). Kanadyjski PKB ma się pojawić nieco później rano, a oczekuje się, że spadnie w wyniku słabości handlu z USA i może z łatwością zbankrutować dolara kanadyjskiego.

GBP / CAD

GBP / CAD jest w trakcie odwrócenia dna Vee, które wzrośnie wyżej, pod warunkiem, że dane z Wielkiej Brytanii i CAD wyjdą zgodnie z oczekiwaniami.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-25 19:23:00

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.