tagi

4 min przeczytaj

Sprzedaż detaliczna w USA wzrosła znacznie silniej niż oczekiwano, podczas gdy ceny dla producentów nadal rosną, co doprowadzi do podwyżek stóp procentowych FOMC. Z jednej strony FOMC lubi zwiększać sprzedaż detaliczną i chciałby, aby to się utrzymało; silne spożycie oznacza silną gospodarkę. Z drugiej strony popyt na towary jest wysoki, a to oznacza wyższe ceny dla producentów i konsumentów, czego FOMC nie może zignorować.

Sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,5% w lipcu i jest pierwszym odczytem zużycia w trzecim kwartale 2018 r. Dane są o 0,4% wyższe od oczekiwań, ale zrekompensowane korektą w dół do poprzedniego miesiąca. Wartość z czerwca została skorygowana w dół o 0,2% do 0,3%, co pozostawia w tym miesiącu zmianę netto o + 0,20% znacznie powyżej szacunków. Z roku na rok sprzedaż detaliczna wzrosła o prawie 6,5% i była napędzana przez duże zyski w handlu detalicznym, w sprzedaży detalicznej poza sklepem (e-commerce i inne) oraz sprzedaż benzyny, która wzrosła o 22% w stosunku do rosnących cen.

Badanie Empire State Manufacturing Survey pokazuje silny wzrost gospodarki amerykańskiej gospodarki. Wskaźnik rozpowszechniania ankiet wzrósł o 3,0% do 25,6% w przypadku przesyłek, nowych zamówień, nieobsadzonych zamówień, zatrudniania i dłuższych tygodni pracy. Jeśli chodzi o ceny, wskaźnik cen zapłaconych praktycznie nie zmienił się w stosunku do poprzedniego miesiąca, ale pozostaje wysoki i zgodny ze stałym wzrostem kosztów.

Kurs EURUSD utrzymywał się na stałym poziomie, ale notowany jest na najniższym poziomie od początku roku. Ta niska jest kontynuacją tendencji spadkowej, która dominowała w parze od wczesnej wiosny. W oparciu o cotygodniową aktywność, para porusza się niżej po potwierdzeniu flagi niedźwiedzi / trójkąta z płaskim dnem i kieruje się w dół. Prognozy dotyczące tego ruchu wynoszą zaledwie 1,1 100 i prawdopodobnie zostaną osiągnięte w ciągu najbliższych czterech do ośmiu tygodni. W czwartek i piątek w Stanach Zjednoczonych pojawiło się mnóstwo danych, w tym badanie koniunktury w biznesie Philly Federal Reserve oraz indeks wiodących wskaźników, które mogłyby obniżyć tę parę.

EUR / USD utrzymał się na stabilnym poziomie

USD odnotowało znaczące zyski w porównaniu z chorą rupią indyjską. Ta para napędza podwójny katalizator amerykańskiej siły ekonomicznej i sporów handlowych z USA. Kurs USD / INR wyszedł z zeszłego tygodnia w zakresie konsolidacji i został przesunięty wyżej na dzisiejsze dane z USA.

Nastąpił wzrost USD / INR

Ta para jest wspierana przez wskaźniki, które są zarówno zwyżkowane, jak i wykazują siłę. Prognozy na ten ruch wynoszą od 69 do 71 rupii za USD, co pozostawia trochę miejsca na stole dla doświadczonych handlowców.

W USD również odnotowano silny wzrost w stosunku do meksykańskiego peso i wygląda na to, że wzrośnie wyżej.

W USD również odnotowano silny wzrost w stosunku do meksykańskiego peso

Para utworzyła dużą zieloną świecę potwierdzającą wsparcie w niedawno zerwanym krótkoterminowym EMA i jest obsługiwana przez wskaźniki. Podwyżka prawdopodobnie wyniesie 19,50 w najbliższym czasie i prawdopodobnie będzie wyższa w ciągu najbliższych dwóch do trzech miesięcy.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-15 15:21:58

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.