6 min czytaj

Świat handlu jest pełen niespodzianek. Okazuje się, że jest nawet wskaźnik, który wygląda jak tęcza. Rainbow Moving Average to interesująca gra na prostej średniej kroczącej. Zasadniczo tak jest 10 wskaźników w jednym (i może być jeszcze więcej, jeśli sobie tego życzysz).

Po co używać 10 prostych średnich ruchomych, skoro można użyć tylko jednego? Chodzi o to, że kiedy kilka ruchomych średnich z różnymi okresami jest używanych jednocześnie, mogą one być używane jako wskaźnik. Tęcza może być wykorzystana na dowolne ramy czasowe i aktywa. Oto jeszcze jeden powód, aby go użyć: Rainbow MA wygląda absolutnie oszałamiająco, gdy zostanie nałożony na wykres cenowy.

Jesteś już zainteresowany? Przeczytaj cały artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym narzędziu do analizy i sposobach zastosowania go w handlu.

Rainbow MA pokrył się na wykresie cenowym

Jak to działa?

Każda średnia krocząca jest narzędziem do śledzenia trendów. Rainbow MA jest kombinacją ruchomych średnich o różnych długościach, które są naniesione na tym samym wykresie cenowym. Ich przecięcie może zatem wskazywać na odwrócenie kursu i pomóc oszacować siłę trendu. Zauważ, że im więcej linii umieścisz, tym dłużej potrzeba, aby wskaźnik wykazywał "całkowite odwrócenie" (przecięcie wszystkich średnich kroczących).

Istnieje kilka sposobów korzystania z Rainbow. Po pierwsze, może być łączony z innymi narzędziami analizy technicznej jako wskaźnikiem trendu. W takim przypadku, gdy trend jest silny (zidentyfikowany przez Rainbow), a wskaźnik, którego używasz do określenia punktów wejścia, jest sygnałem zwyżkowym, handlowcy rozważają otwarcie KUPOWAĆ pozycja. Kiedy trend jest silny (zidentyfikowany przez Rainbow), a wskaźnik używany do określania punktów wejścia wysyła bessy sygnał, inwestorzy rozważają otwarcie SPRZEDAĆ pozycja. Kiedy trend jest słaby, handlowcy zazwyczaj powstrzymują się od otwierania nowych pozycji.

Silny trend zidentyfikowany przez Rainbow MA

Rainbow można również stosować samodzielnie. Kąt średnich ruchomych wskazuje na siłę trendu. Im bardziej stroma krzywa, tym silniejszy trend. Im bardziej płaska krzywa, tym słabszy trend. Rozważ otwarcie KUPOWAĆ pozycja na samym początku silnego pozytywnego trendu, tak jak można rozważyć otwarcie SPRZEDAĆ pozycja na początku silnego negatywnego trendu. Wielu handlowców uważa za przydatne podwójne sprawdzenie sygnałów wysyłanych przez Rainbow za pomocą innych wskaźników.

Jest jeszcze jeden sposób na zastosowanie średniej ruchomej Rainbow. Podczas silnego trendu handlowcy szukają krótkotrwałego zniesienia (oba mogą być również identyfikowane za pomocą tego wskaźnika) i wpisują się w kierunku ogólnej tendencji i przeciwko zniesieniu. Ważne jest, aby za pomocą tej strategii móc odróżnić trend od zniesienia.

Krzywe interweniowane wskazują na ruchy boczne

Jak skonfigurować?

Aby skonfigurować i zastosować tęczową średnią kroczącą, najpierw kliknij przycisk "Wskaźniki" w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie na zakładkę "Średnie kroczące".

W oknie konfiguracji dostępnych jest kilka opcji. Pierwsza to liczba okresów, które będą wykorzystywane do celów obliczeniowych. Zmieniając liczbę okresów, można zwiększyć czułość wskaźnika, zmniejszając liczbę fałszywych alarmów lub zwiększając liczbę okresów.

Możesz także wybrać liczbę ruchomych średnich. Ważne jest, aby znaleźć właściwą równowagę między liczbą łuków a łatwością użycia. Większość inwestorów używa od 6 do 8. Możesz także wybrać rodzaj ceny (otwórz, zamknij, wysokie lub niskie) i typ średniej ruchomej, który zobaczysz. Cena zamknięcia i SMA – oba są parametrami domyślnymi – są najczęściej używane.

Teraz, gdy wiesz, jak skonfigurować i używać Rainbow Moving Average w handlu, możesz przejść do platformy transakcyjnej, aby spróbować i zdobyć doświadczenie z pierwszej ręki!

Spróbuj Rainbow

UWAGA: ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% detalicznych kont inwestorów traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-02-01 15:18:32

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.