3 min przeczytaj

Dzisiaj dzieje się wiele na świecie. Wierzcie lub nie, istnieją siły, które po uwolnieniu wywołają łańcuch wydarzeń podobny do domina z jednym możliwym rezultatem; ogromny wzrost globalnego wzrostu gospodarczego. Sercem tego wszystkiego jest nieustanne zagrożenie wszechstronną wojną handlową między USA i jej partnerami handlowymi, które doprowadzi do handlu na rynku forex w tym tygodniu.

Być może najważniejszą parą do obejrzenia będzie USD / MXN. Stany Zjednoczone i Meksyk wskazały w weekend, że oba narody zrobiły postępy i były bliskie osiągnięcia porozumienia. W poniedziałek rano ogłosili, że umowa została zawarta. Główny punkt krytyczny, żądanie Trumpa dotyczące klauzuli wygaśnięcia, został zniesiony, pozwalając dwóm narodom zbliżyć się do siebie w innych kwestiach i przesłać peso w górę. Teraz, gdy umowa zostanie zawarta, prawdopodobnie zobaczymy, że para obniży się do 18,00.

USD / MXN

Tymczasem po drugiej stronie równania NAFTA jest Kanada. Wydaje się, że Kanada zboczyła z drogi w sprawie negocjacji, chociaż Meksyk nie zawarł porozumienia bez udziału wszystkich trzech stron. USD podniósł się wobec Looney, ale wciąż jest uwięziony w zawężającym się przedziale handlowym. Trójstronna umowa odnowienia NAFTA zwiększyłaby CAD, ale nie ma gwarancji, że tak się stanie. Obecnie wsparcie dla tej pary wynosi nieco poniżej 1,30 CAD za USD, a spadek poniżej tego poziomu oznaczałby przesunięcie do poziomu przynajmniej 1.2900 lub 1.2800.

USD / CAD

Chiny i juan nie są odporne na siłę dolara w obliczu narastających napięć handlowych. Trend USD / CNH do 18-miesięcznego maksimum w ciągu ostatnich 6 miesięcy, ale ruch mógł się zatrzymać. Para ma odwrót w ciągu ostatnich kilku tygodni i może się przesunąć niżej.

Trend USD / CNH w górę

Dobra wiadomość jest taka, że ​​LBCh i chiński prezydent Xi Jinping postanowili nie wykorzystywać polityki pieniężnej do atakowania Stanów Zjednoczonych i dostosowali swoją metodologię ustalania punktu środkowego USD / CNH. Para obecnie siedzi na kluczowym poziomie wsparcia na 6.800, ale wskazania nie są zwyżkowe. Spadek poniżej tego poziomu może spowodować, że para spadnie do 6,75 lub 6,700 w najbliższym czasie.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
Między 74 a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-27 17:00:25

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.