4 min przeczytaj

Wielu handlowców ignoruje okresy płaskiego rynku, czekając na wyraźny handel. Jednak nie tylko można handlować na płaskim rynku, ale wielu spekulantów z powodzeniem prowadzi tego rodzaju transakcje. To może wydawać się trudne, ale z odpowiednią strategią, jest całkiem możliwe, aby handlować na rynku, gdzie trend jest nieobecny.

Ta strategia, zwana Bolly Band Bounce, bada możliwości rynku związanego z zasięgiem (kiedy cena aktywów waha się w pewnym zakresie) i, jak zapewne już się domyślasz, dobrze wykorzystuje dobrze znany wskaźnik nazwany Bollinger Bands.

Wymagane wskaźniki

Czy są jakieś inne wskaźniki, które będą potrzebne, aby zastosować tę strategię? Jedynym wymaganym wskaźnikiem są Bollinger Bands. Możliwe jest jednak również użycie dodatkowych wskaźników jako potwierdzenia. Ale o tym później.

Jak to działa?

Handlując zgodnie z tą strategią, zespoły Bollinger działają jako dynamiczne poziomy wsparcia / oporu, od których oczekuje się, że cena się podniesie. Handlowcy oczekują zatem, że zwrot ceny akcji i zewnętrznego pasma będzie jednocześnie punktem wejścia i wyjścia. Handlowcy mogą rozważyć użycie funkcji stop loss i funkcji zysku, aby uzyskać lepsze wyniki. Stop loss można następnie skorygować, gdy cena powoduje ruch we właściwym kierunku.

Oto jak handlować za pomocą strategii Bolly Band Bounce. Najpierw musisz wybrać Bollinger Bands z listy dostępnych wskaźników w lewym dolnym rogu pokoju handlowego. Po drugie, chciałbyś ustalić, że cena nie jest trendy i jest w rzeczywistości w zakresie. Cena rośnie, gdy konsekwentnie powyżej lub poniżej środkowego pasma (linia pomarańczowa) i sprawia, że ​​nowe wzloty i upadki. Kiedy cena odbija się od jednego z zewnętrznych pasm i wykonuje ruch w przeciwnym kierunku, dotykając drugiego pasma zewnętrznego, cena jest uważana za zakres.

Od tej pory szukasz połączenia między ceną a jednym z dwóch pasm zewnętrznych. Kiedy to nastąpi, rozważ otwarcie pozycji długiej krótkiej w zależności od oczekiwanego kierunku ceny.

Rzeczy do rozważenia

Pamiętaj, że ta strategia jest najlepiej stosowana, gdy rynek jest cichy i nie są wysyłane żadne ważne ogłoszenia. Informujemy, że cena dochodząca do pasma zewnętrznego nie jest sygnałem handlowym. Potwierdzenie jest wymagane do wiarygodnego wejścia. Oto, czego możesz użyć, aby potwierdzić odbicia i zmniejszyć liczbę fałszywych sygnałów: poziomy wsparcia i oporu, Retrospis Fibonacciego, wzory świec.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-13 14:42:34

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.