1 min przeczytaj

Kampania, która radykalnie zmieniła szwajcarski przemysł finansowy w jakiś system gospodarczy Bitcoin, który stracił wczoraj, ale udało się wygrać prawie 500 000 głosów.

Ten kontrowersyjny plan, znany jako Inicjatywa Sovereign Money Initiative widziałoby banki komercyjne pozbawione możliwości elektronicznego tworzenia pieniędzy, gdy pożyczają pieniądze poza swoje depozyty. W ten sposób powstaje większość pieniędzy na świecie

W ostatniej dekadzie Bitcoin i waluty cyfrowe stały się technologiczną alternatywą dla branży finansowej opartej na długu i spotkały się z mieszaniną kpin, pogardy i strachu.

Zarówno Warren Buffett, jak i Jamie Dimon wyrazili ostatnio głęboko zakorzeniony sceptycyzm Bitcoin i kryptowalut. Stworzenie Bitcoin w 2009 roku miało miejsce w tym samym czasie, niż globalny kryzys finansowy, a ruch kryptowaluty i wsparcie dla inicjatywy Sovereign Money w Szwajcarii wzrosły wykładniczo .

"Kryptowaluta i blockchain nie wygląda jak kierujemy się. Mogło być używane w ramach proponowanego przez nas systemu " – powiedziała Emma Dawnay, członek zarządu MoMo, grupa, która zaproponowała Inicjatywę Pieniądza Sovereign.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest inwestycją Rada. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-11 17:55:30

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.