1 min przeczytaj

Bank of Thailand właśnie ogłosił, że do końca przyszłego roku ukończy pierwszą fazę próbnego testu waluty cyfrowej banku centralnego.

Tajlandzki bank centralny oświadczył we wtorek, że współpracuje z ośmioma instytucjami finansowymi w kraju w celu stworzenia CBDC opartego na sieci Corda. Celem tego wysiłku jest wykorzystanie cyfrowej waluty do ułatwienia transakcji międzybankowych oraz do "poprawić efektywność tajlandzkiej infrastruktury rynku finansowego " zgodnie z oświadczeniem.

"Przewiduje się, że projekt Inthanon Faza 1 zostanie ukończony do pierwszego kwartału 2019 roku, po czym BoT opublikuje odpowiednio podsumowanie projektu," powiedział bank.

"Na podstawie ustaleń i wyników fazy 1 uczestnicy projektu dążą do dalszego rozwoju możliwości prototypu w celu uzyskania szerszych funkcji, w tym transferu funduszy osób trzecich i transgranicznego transferu funduszy."

BoT powiedział również w wydaniu, że to obecnie prowadzi kolejną próbę DLT mającą na celu zwiększenie efektywności sprzedaży obligacji rządowych.

Handluj krypto tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-23 09:25:30

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.