4 minuty przeczytaj

Dane ADP i PKB zostały opublikowane w środę i ujawniają dwie rzeczy. Po pierwsze, gospodarka amerykańska wciąż się rozwija, a po drugie, nie rozwija się tak szybko, jak się spodziewano wcześniej w tym roku, i która nastawiła dolara na odwrócenie. Dolar zyskuje na sile w ostatnich tygodniach, napędzany rosnącym oczekiwaniem na działania FOMC i geopolityczne, a te sytuacje doprowadziły do ​​słabego i rozszerzonego rynku.

Środowy wynik ADP pojawił się w niewielkim świetle na 178,000. Liczba ta nie jest zła, ale nie sugeruje przyspieszenia w gospodarce i jest dalej śledzona przez rewizję w dół do poprzedniego miesiąca. Poprzedni miesiąc został skorygowany o 41 000 do 163 000. Dobrą wiadomością jest to, że zyski z pracy są rozległe w skali przemysłu, sektora i biznesu, a także są napędzane przez budownictwo. Zyski budowlane są ważne, ponieważ rynek mieszkaniowy nie nadąża z powodu niskiego poziomu zapasów, więcej pracowników oznacza, że ​​więcej domów wejdzie na rynek jeszcze w tym roku.

Druga korekta do pierwszego kwartału PKB była nieco lżejsza niż oczekiwano także. Zgłoszone 2,2% spadło o jedną dziesiątą w stosunku do poprzedniego szacunku z powodu korekt w zakresie konsumpcji osobistej i inflacji na poziomie konsumpcyjnym Indeks cen PCE skorygowano o -0,1%, wprowadzając kwartalną zmianę na poziomie -0,2% i obniżając oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych FOMC w czerwcu. Narzędzie Fedwatch CME pokazuje obecnie tylko 80% podwyżki na czerwcowym spotkaniu i mniej niż 30% szans na trzy kolejne podwyżki w tym roku.

Dane za czwartek i piątek obejmują dane dotyczące konsumpcji osobistej i wydatków za kwiecień, bardziej aktualny odczyt, a NFP ze średnimi godzinowymi zarobkami; każda słabość z pewnością spowoduje utratę dolara. EUR / USD już wskazuje na wsparcie i możliwe odwrócenie z byczym, pochłaniającym schematem ukształtowanym na początku środowej sesji . Wzorzec ten jest wspierany przez zwyżkowy zwrot w stochastycznych i byczych rozbieżnościach w MACD, które mogłyby doprowadzić do odbicia cen, gdyby nie całkowite odwrócenie. Ruch w górę napotka opór na 1,6670, ruch powyżej będzie zwyżkowy.

 EUR / USD już wskazuje na wsparcie

USD / JPY doznał korekty napędzanej przez ostatnie geopolityczne wstrząsy w stosunkach handlowych USA / Chiny, NAFTA, Korea Północna i polityka UE . Para spadła poniżej krótkoterminowej średniej kroczącej, ale wykazuje oznaki wsparcia na poziomie 108,50, co może powstrzymać dalszy spadek.

 USD / JPY doznał korekty napędzanej

Wskaźniki obracają się podczas gdy para jest na poziomie wsparcia, co sugeruje, że wsparcie może być silne. Ryzyko, gdyby dane, gdyby dane z USA były miękkie lub w jakikolwiek sposób sugerują, że FOMC nie będzie musiał podnosić stóp, o wiele bardziej niż dolar z pewnością spadnie.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cenowych lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZY

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-05-31 09:23:28

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.