8 min przeczytaj

International Business Machines (IBM), międzynarodowa firma technologiczna, która obecnie znajduje się w 100 największych firmach na świecie, jest jednym z najbardziej aktywnych użytkowników i promotorów technologii rozproszonej księgi (DLT), lepiej znanej jako blockchain. Fakt, że tak duża i renomowana firma, jak IBM, wykazała zainteresowanie blockchainem, wskazywała, że ​​nie mamy do czynienia z technologią, która jest odpowiednia tylko dla kryptowalut takich jak Bitcoin. DLT ma wiele zastosowań i może przekształcić całe gałęzie przemysłu. Technologiczny gigant był jednym z pierwszych, który dostrzegł ogromny potencjał blockchain i opracował własną platformę DLT, z której mogą korzystać osoby trzecie.

IBM Blockchain produkty i usługi

IBM oferuje obecnie kilka pakietów umożliwiających dostęp do platformy Open Blockchain opartej na Hyperledger Fabric – produkcie opartym na blockchain Hyperledger. Użytkownicy mogą wybierać między dwoma głównymi pakietami: planem początkowym i planem przedsiębiorstwa. Ten pierwszy został uruchomiony niedawno i jest dostępny dla tych, którzy chcą poznać technologię, szczególnie w testach pilotażowych. Poza wspomnianymi dwoma planami jest jeszcze plan Enterprise Plus i plan samozarządzający, który niedługo zostanie uruchomiony.

IBM Blockchain

Oprócz własnych rozwiązań blockchain, IBM opracował Batavia, platformę globalnego finansowania handlu opartą na platformie IBM Blockchain. System finansowania handlu jest wynikiem wspólnych wysiłków technologicznego giganta i pięciu dużych banków – UBS, CaixaBank, Bank of Montreal (BMO), Commerzbank i Erste Group.

W marcu 2018 r. IBM ogłosił w briefingu, że ponad 400 klientów korporacyjnych korzysta z usług blockchain. Niektórzy znaczący użytkownicy to VISA, HSBC, Nestlé i Walmart.

W tym czasie 63 firmy współpracowały z technologicznym gigantem w konsorcjach typu blockchain, które obejmowały różne branże, takie jak handel globalny, płatności globalne i zarządzanie łańcuchem dostaw żywności.

Partnerstwa IBM i Blockchain projektowanie

W ciągu ostatnich miesięcy czytelnicy mogli znaleźć niezliczone nagłówki związane z zaangażowaniem IBM w blockchain. Oto tylko kilka partnerstw i projektów prowadzonych przez amerykańską firmę:

 • W lipcu 2018 r. IBM podpisał umowę z rządem Australii na dostarczenie rozwiązań blockchain w zamian za 740 milionów USD na okres pięciu lat. Jest to jedna z najważniejszych umów IBM związanych z blokowaniem. Rząd australijski oszacował, że partnerstwo zaoszczędziłoby 100 milionów dolarów w pieniądzach podatników.
 • Pod koniec maja 2018 r. Duńska firma transportowo-logistyczna A.P. Moller-Maersk ogłosiła, że ​​we współpracy z IBM opracuje dwie aplikacje DLT. Oczekiwano, że rozwiązania blockchain usprawnią procesy handlu wysyłkowego.
 • Na początku maja tego roku IBM nawiązał współpracę z Australian and New Zealand Banking Group (ANZ) i Suncorp New Zealand, aby przetestować blockchain w branży ubezpieczeniowej. Firmy chciały udowodnić, czy blockchain może zapewnić wysoki poziom przejrzystości i przyspieszyć proces przesyłania danych i rozliczania płatności.
 • W połowie grudnia 2017 r. IBM i Walmart zawarły umowę z chińskim gigantem handlu elektronicznego JD.com i Uniwersytetem Tsinghua, by utworzyć stowarzyszenie Blockchain Food Safety Alliance. Misją grupy było wykorzystanie blockchain w chińskim łańcuchu dostaw żywności.
 • W październiku 2017 r. IBM Watson Health, jednostka IBM zajmująca się usługami medycznymi, rozpoczęła współpracę z amerykańskim krajowym instytutem ds. Kontroli i zapobiegania chorobom (CDC) w USA, aby przetestować blockchain do różnych zadań. Jeśli eksperyment okaże się sukcesem, technologia może zostać wykorzystana na poziomie federalnym.
 • W tym samym czasie amerykański gigant technologiczny nawiązał współpracę ze Stellar, aby zbudować system bankowy oparty na blockchain, aby umożliwić szybkie transfery w regionie Południowego Pacyfiku. Platforma korzysta z kryptowaluty Stellar o nazwie Lumens (XLM). IBM obiecał, że dzięki nowemu systemowi akceptanci i konsumenci będą mogli przenosić środki niemal w czasie rzeczywistym dzięki technologii DLT. Sieć dociera do dwunastu kanałów wymiany walut, w tym w Australii, Nowej Zelandii, Tonga i na Fidżi. Po tych wiadomościach lumenów Stellar stał się popularny, a jego cena rozpoczęła silny wzrostowy wzrost.
 • W maju 2018 roku IBM znalazł się w gronie 30 firm, w tym Hyperledger, Ford, BMW, General Motors, IOTA, Renault i Bosch, które uruchomiły inicjatywę Mobility Open Blockchain Initiative. Konsorcjum zamierza wykorzystać blockchain do różnych zastosowań związanych z samochodami, od płatności autonomicznych po opłaty za zatłoczenie i łańcuch dostaw.
 • W tym samym miesiącu IBM współpracował z firmą Veridium Labs zajmującą się technologią środowiskową, aby opracować token, który byłby wspierany kredytami węglowymi. VERDE (VRD), tak jak nazywa się token, będzie sprzedawany na blockchainie Stellar.
 • Warto wspomnieć, że wymienione piloci, projekty i konsorcja to tylko kilka godnych uwagi przykładów, które dotyczą IBM.

  The ostatnie słowo

  IBM zrobił to dobrze, decydując się na obstawianie na blockchain. Jeśli rok 2017 i być może początek tego roku był okresem pilotowania blockchain i eksploracji, od teraz możemy zobaczyć coraz więcej przypadków użycia w realnym świecie, które wykorzystują tę technologię.

  W przyszłości amerykańska firma technologiczna chce rozszerzyć działalność blockchain. Na przykład, IBM powiedział, że zatrudniłoby około 1800 osób we Francji do zajmowania się projektami związanymi z DLT, sztuczną inteligencją (AI), Internetem rzeczy (IoT) i chmurą obliczeniową.

  IBM ugruntował swoją pozycję jako kluczowego gracza w rozwijającym się przemyśle blockchain.

  Handluj tutaj

  UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

  OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

  Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2018-07-10 17:08:28

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.