5 min przeczytaj

Nie ma nic bardziej frustrującego niż utrata handlu; zwłaszcza jeśli wykonałeś pracę, wykonałeś analizę i wykazałeś zysk na papierze. Jeśli jesteś taki jak ja, usiądziesz tam i zastanowisz się dlaczego, dlaczego to się powtórzyło, gdy analiza, dane i rynek się z tobą zgadzały? Ponownie, jeśli jesteś podobny do mnie, powód jest prosty; nie zamknąłeś handlu, kiedy powinieneś.

Brak sprzedaży twoich zwycięskich pozycji, gdy pokazują zysk, jest największym błędem, jaki może zrobić inwestor, ponieważ sprzedaż następuje, gdy zwrócisz inwestycję, część inwestycji lub, w najlepszym wypadku, inwestycję i pewien zysk. We wszystkich przypadkach jedzenie na wynos jest takie samo, zabierasz pieniądze z rynku. Jeśli pozwolisz tym transakcjom siedzieć w nadziei, że zarobią więcej pieniędzy, lub (w przypadku opcji binarnego zwrotu), że zamkną się one w pieniądzach.

Zapewniam cię, mając nadzieję, że handel pozostanie w pieniądzach to hazard najgorszego rodzaju. Zrobiłeś już handel, handel zrobił to, co powinien zrobić … jeśli usiądziesz na nim z nadzieją na większy zysk, ryzykujesz oryginalny handel PLUS zyski, jakkolwiek małe mogą być. Jeśli chcesz przestać tracić, musisz sprzedać te pozycje.

Porady dotyczące handlu

Wiem, że to trudne sprzedawać, gdy transakcja pokazuje tylko 10% lub 50% zysku, ale pomyśl o tym; czy lepiej zaryzykować 10% zysku lub umieścić go w banku? Jeśli masz trudności z podjęciem tej decyzji jako siebie to pytanie; co sprawi, że poczujesz się lepiej? Czy poczujesz, że lepiej zarabiasz na zysku, czy też poczujesz się lepiej ryzykując ryzyko związane z hazardem? A co, jeśli ten hazard nie opłaca się, jak byś się wtedy poczuł? Czy czułbyś się dobrze wiedząc, że straciłeś niewielki zysk i cały handel, ponieważ świadomie ryzykowałeś zyskiem, który już miałeś?

Pamiętaj, powiedzenie, ptak w dłoni jest wart dwa w buszu. Jeśli chodzi o handel, znaczenie jest proste; zysk w rozdaniu jest warty więcej niż zysk, który według ciebie możesz zarobić. Osiągnięcie niewielkiego zysku oznacza teraz, że możesz mieć możliwość zawarcia dwóch lub trzech kolejnych transakcji, co pozwoli ryzykować Twój kapitał i może wymazać cię z rynku. Uwierzcie mi, małe zyski są najlepszymi korzyściami, ponieważ są łatwiejsze do osiągnięcia i sumują się do dużych pieniędzy o wiele szybciej niż mocne straty.

Jeśli chcesz przestać popełniać ten błąd, powinieneś mieć plan zakończenia swoich transakcji. Może to oznaczać czerpanie zysków z określonego odsetka pierwotnego handlu lub może to oznaczać zamknięcie handlu, gdy akcja cenowa osiągnie opór lub będzie wspierać cele. We wszystkich przypadkach oznacza to, że musisz umieścić regułę sprzedaży w swoim planie handlowym, a za nią zapłacić cenę.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-15 11:15:20

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.