3 min przeczytaj

Grupa liderów branży kryptowalut, inwestorów z Wall Street i firm venture capital spotkała się we wtorek z kongresem USA, by poprosić o wyjaśnienie przepisów dotyczących krypto walut. Zarzut ten jest odpowiedzią na pochopne podejście CFTC i SEC, którym obarczono zarówno żądania wystawienia produktów związanych z krypto-walutą. Uczestnicy ostrzegali, że jeśli USA nie wejdą na pokład globalnej regulacji technologii blockchain, a innowacje inwestycyjne zostaną przeniesione za granicę.

Bakkt, spółka joint venture między ICE a inwestorami, właśnie ogłosiła dostawy fizycznych kontraktów typu Bitcoin. Czekają na zatwierdzenie CFTC, ale gotowe, gdy tylko dotrą do celu. Kontrakt dostarczyłby jeden BTC na rachunek posiadaczy dla każdego kontraktu terminowego BTC, który posiadał. Bakkt powiedział, że kontrakty będą notowane w porównaniu do USD, EUR i GBP. Kontrakty, gdyby zostały zatwierdzone, byłyby bardzo potrzebnym katalizatorem dla rynku kryptowalut, ponieważ zwiększyłoby to popyt na fizyczny bitcoin.

LedgerX, zarządzający aktywami CFTC, ogłosił również zamiar sporządzenia listy kontraktów futures i opcji opartych na kontraktach BTC, ETH i krypto-walutowych. Firma twierdzi, że jest gotowa do uruchomienia i czeka na zatwierdzenie ze strony regulatorów. Dobrą wiadomością jest to, że decyzja ma pojawić się już 5 października. Tymczasem CBOE spokojnie oczekuje również na zatwierdzenie przez CFTC kontraktów na Ethereum i inne produkty kryptowalut.

Bitcoin

Dobra wiadomość jest taka, że ​​Stany Zjednoczone mają jeszcze czas, by objąć przemysł i stać się liderem kryptowalut. Jeśli spotkanie zakończy się działaniem, istnieje wiele ETF i innych produktów gotowych do uruchomienia. Jeśli amerykańskie organy nadzoru wydadzą powszechną zgodę na zgodne produkty, będzie to ogromny katalizator dla całego rynku kryptowalut. Bitcoin wciąż tarzają się w pobliżu swoich długoterminowych upadków, jak wiele innych żetonów krypto-waluta i może w najbliższym czasie przejść na niższy poziom.

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-26 15:19:44

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.