5 min przeczytaj

Ciągle zmieniająca się równowaga sił między wspólną walutą UE a dolarem amerykańskim sprawia, że ​​fala zmienia się na korzyść euro. Ta para została zepchnięta na długi czas w obawie przed strachem, nieuzasadnionymi oczekiwaniami i globalnym niepokojem, pozostawiając ją dojrzałą do odwrócenia. Teraz nowe dane pokazują nieoczekiwaną siłę w UE, która pomoże podnieść EUR / USD z niskiego poziomu i prawdopodobnie zwiększyć go w krótkim okresie .

Dane obejmują dane o inflacji na poziomie konsumentów z obu UE i USA. W UE dane o CPI były gorętsze niż oczekiwano zarówno na poziomie podstawowym, jak i podstawowym. Przy nominalnej CPI w UE wzrósł o 1,9% w stosunku do oczekiwanego poziomu 1,6% i znacznie powyżej poprzednich miesięcy 1,2%. Liczba ta jest nie tylko gorąca, jest ekspansyjna i stawia kwestię zacieśniania UE z powrotem na pierwszy plan

Po stronie USA równania dochód osobisty i wydatki wzrosły bardziej niż oczekiwano, przyczyniając się do wzrostu oczekiwań FOMC podniesie stopy na czerwcowym spotkaniu za dwa tygodnie. Dochód wzrósł o 0,3%, zgodnie z oczekiwaniami, ale w porównaniu z poprzednim miesiącem, natomiast wydatki przyspieszyły w tempie 0,6%, znacznie lepiej niż poprzednie 0,4%, a poprzednie miesiące w górę poprawiły się o 0,5%. Jeśli chodzi o inflację, ceny PCE wzrosły w kwietniu w tempie 2,0%, bez zmian względem poprzedniego miesiąca i zgodnie z oczekiwaniami, podczas gdy ropa utrzymywała się na stałym poziomie 1,8%

Kluczem dla inwestorów jest to, że przyspieszenie inflacji utknęło w martwym punkcie, sugerując FOMC. nie będą musiały podnosić stawek o wiele więcej, a najprawdopodobniej nie więcej niż o 1 więcej w tym roku. Fed Watch Tool CME wykazało 58,3% szansy na trzecią podwyżkę do grudnia, która spadła do 56,3% po publikacji danych o przychodach i wydatkach. Kolejną przeszkodą dla handlowców dolarowych będą dane NFP w piątek, w szczególności dane dotyczące Średnich godzinnych zarobków. Zysk jest kluczowym czynnikiem inflacji bazowej, jeśli płace wzrosną bardziej niż się spodziewano, może to doprowadzić do wzrostu dolara.

EUR / USD był na wczesnym etapie wzrostu, ponieważ silny unijny wskaźnik CPI wspierał wspólną walutę. Ruch ten został skontrowany danymi ze Stanów Zjednoczonych, chociaż perspektywa długoterminowa przesunęła się na korzyść euro (oczekiwania na zacieśnianie EBC wzrosły, podczas gdy te dla FOMC spadły). Para utworzyła strzelającą gwiazdę doji świecą w handlu w czwartek, ale nie jest to potwierdzone. Wskaźniki są mieszane, ale wyglądają na zwyżkujące, a stochastyczna strzelanina jest zwyżkowa, a MACD jest gotowy do tego samego. Przesunięcie w górę od wczorajszego poziomu wsparcia / oporu na 1,6600 potwierdziłoby odwrócenie dolara, a ruch poniżej nie.

 EUR / USD było wyższe

USD / GBP próbował również wyższa, wspomagana pozytywnymi danymi o mieszkaniach i pożyczkach, ale ruch ten został zneutralizowany przez inflację w USA . Wydaje się, że para wstrzymała odbijanie od wsparcia, ale nie jest to potwierdzone.

 USD / GBP próbowała przejść wyżej

Wskaźniki są wymieszane, więc ruch w obu kierunkach jest możliwy, chociaż istnieje Zdecydowana zwyżkowa tendencja, stochastyczna zwalnia uparty crossover, podczas gdy MACD odstaje od długoterminowego minimum. Jutrzejszy NFP będzie prawdopodobnie przechylać równowagę tak czy inaczej.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-01 11:35:50

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.