1 min przeczytaj

Nikt nie może powiedzieć, gdzie i kiedy pojawi się kolejna bańka finansowa, ale w międzyczasie, noblista, ekonomista Richard Thaler, mówi, że unika inwestowania: bitcoin.

Thaler, czasami nazywany "ojcem ekonomii behawioralnej", jest otwartym sceptykiem bitcoina. Thaler powiedział Stephenowi Dubnerowi, że jeśli chodzi o inwestycje, podąża za prostą radą miliardera, inwestora Warrena Buffetta.

"Warren Buffett mówi wiele sprytnych rzeczy, a jedną z rzeczy, które mówi, jest to, że nie inwestuje się w rzeczy, których nie rozumiesz" – mówi Thaler. "I nie mam pojęcia, jeśli chodzi o bitcoin."

Bitcoin to tylko jedna z wielu form kryptowalut, które są używane jako cyfrowa waluta i są akceptowane przez wybraną liczbę firm i handlowców. Bitcoin jest obecnie najcenniejszą wirtualną walutą na świecie według wartości rynkowej, a jej wartość przekracza 6 700 USD.

"Nie wiem, dlaczego ktokolwiek zaangażowany w ściśle legalną działalność chciałby użyć waluty, która jest tak niestabilna" Thaler mówi.

Handluj krypto teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-17 18:54:33

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.