5 min przeczytaj

Dzisiaj przyjrzymy się strategii handlu, z której każdy może skorzystać. Co jest nawet lepsze, działa na dowolnym zasobie i dowolnym czasie. Jesteś już zainteresowany? Następnie nie wahaj się dowiedzieć więcej o różnych aspektach strategii Bladerunner i jak ją zastosować w praktyce.

Strategia nazywa się "Bladerunner", ponieważ obniża ona cenę akcji na dwa takie, jak ostrze. W przypadku tej strategii nie będą potrzebne żadne wskaźniki poza tabelami (tj. Wskaźniki, które znajdują się poniżej wykresu cenowego), takie jak MACD, Awesome Oscillator lub Stochastic. Jest tylko jeden wskaźnik, który jest absolutnie niezbędny przy handlu ze strategią Bladerunner, i jest to 20-okresowa EMA (wykładnicza średnia krocząca). Więcej o charakterze średnich kroczących tutaj.

Poziom wsparcia i oporu również odgrywa ważną rolę podczas wdrażania tej strategii. Pamiętaj, że Bladerunner, podobnie jak większość innych strategii, powinien być dostosowany do pory dnia, w której dokonujesz transakcji.

Logika stojąca za strategią jest dość prosta. Jeśli cena jest wyższa niż EMA i ponownie ją określa, można oczekiwać kontynuacji ruchu w górę. Jeśli cena jest niższa niż EMA i nadal pozostaje poniżej, można oczekiwać, że będzie kontynuowała ruch w dół. Kiedy cena przechodzi przez EMA i świeca zamyka się po drugiej stronie krzywej, można oczekiwać odwrócenia tendencji. Innymi słowy, EMA odgrywa rolę ruchomego poziomu wsparcia / oporu.
Aby dokonać wpisu, przedsiębiorca musi najpierw upewnić się, że cena opuściła ustalony zakres, w którym składnik aktywów był przedmiotem obrotu przez znaczny okres. Po drugie, cena musi również pomyślnie powtórzyć test EMA: świeca nie tylko musi zamknąć się powyżej / poniżej EMA, cena musi odbić się od wspomnianej linii i kontynuować ruch w tym samym kierunku, aby sygnał został uznany za potwierdzony. Dopiero wtedy sygnał można uznać za potwierdzony.

Punkt wejścia dla trendu ujemnego

Rozsądne może być również użycie polecenia stop loss przy korzystaniu z Bladerunner. W ten sposób będziesz w stanie zarządzać ryzykiem, gdy sygnał, otrzymany z systemu transakcyjnego, okaże się fałszywy. Inne wskaźniki, choć nieistotne, można dodać do systemu transakcyjnego w celu zmniejszenia liczby fałszywych sygnałów.

Punkt wejścia na pozytywny trend

W ten sposób można wykorzystać tę strategię w praktyce. Po wykryciu składnika aktywów, który jest przedmiotem obrotu w określonym zakresie, zastosuj do wykresu cenowego 20-okresową średnią kroczącą. Następnie poczekaj, aż akcja cenowa opuści wspomniany zakres. Jeśli cena aktywów jest poza zakresem i sam się powtórzy, możesz rozważyć otwarcie pozycji długiej (kupuj) w przypadku trendu zwyżkowego i pozycji krótkiej (sprzedaży) w przypadku tendencji spadkowej. I w ten sposób wymieniasz strategię Bladerunner.

Pamiętaj, że żadna strategia nie gwarantuje 100% wygranych transakcji. Wszystkie strategie mogą działać w pewnych okolicznościach, ale ostatecznie spadną wraz ze zmianą warunków rynkowych.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-10 14:52:05

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.