4 min przeczytaj

Cena Bitcoina zanotowała nagły wzrost cen we wczesnej środę, ponieważ krótkoterminowe transakcje na rynku kontraktów terminowych spowodowały wzrost cen. Powód krycia jest prosty, Bitcoin od dłuższego czasu inwestuje w kluczowe wsparcie, bez żadnych oznak obniżania się i na horyzoncie pojawiają się pozytywne katalizatory.

Kluczowe wsparcie jest tuż poniżej poziomu 6000 $ i było wielokrotnie testowane w ciągu ostatnich 8 miesięcy. Katalizatorem jest oczekiwany komunikat SEC dotyczący przyszłości ETF opartej na BTC lub krypto-walucie. Oczekuje się, że Komisja wyda oświadczenie w połowie sierpnia, ale odłożyła decyzję, podnosząc nadzieje, że zatwierdzą wniosek.

SEC już dwukrotnie odrzucił wniosek ETF Winklevoss Twins BTC i równie szybko mógł powiedzieć "nie" VanEckowi. Fakt, że zdecydowali się odczekać dodatkowe 45 dni przed podjęciem decyzji, doprowadził niektórych do spekulowania SEC zmieniło ich stanowisko.

Lista ETF opartych na BTC / krypto-walucie byłaby wydarzeniem monumentalnym dla rynku i dlatego handlowcy zamykają swoje szorty. SEC może odrzucić prośbę, która nie byłaby niczym nowym, ale mogliby ją zatwierdzić, co z pewnością spowoduje, że ceny BTC będą wzrastać.

Pomimo krótkiego okresu na rynku kontraktów terminowych ogólny trend zniżkowy w BTC pozostaje nienaruszony. Dzisiejsza akcja podniosła się gwałtownie, aby przetestować linię oporu dla oporu i była tam. Test zakończył się sprzedażą w połowie dnia potwierdzającą opór na linii trendu i krótkoterminowej średniej kroczącej z 30 dni. Wskaźniki są zwyżkowe, więc może nadejść kolejna próba oporu, przerwa i zakończenie powyżej linii trendu byłoby bolesne dla medalu.

Bitcoin

Inne główne kryptowaluty również zostały dotknięte, ponieważ one również mogły być wymienione jako pojedyncze ETF lub ETF oparte na indeksie tokenów. Problem polega na tym, że ruchy w ETH i LTC, dwóch najbardziej prawdopodobnych kandydatach na ETF po BTC, były o połowę mniejsze niż BTC i poniżej celów oporu. ETH na przykład potwierdziło opór w handlu w czwartek i wygląda na to, że może kontynuować trend spadkowy.

Ethereum

Litecoin wyprzedził prawie 3% we wczesnych transakcjach, ale nadal znajduje się poniżej poziomu 60 USD i znacznie poniżej krótkoterminowej średniej kroczącej. Token pokazuje wyraźne wskazanie kupna w MACD i stochastycznym, więc może nastąpić ruch, jeśli opór zostanie złamany.

Litecoin

W najbliższym czasie najbardziej prawdopodobnym wydarzeniem jest przeniesienie do krótkoterminowej EMA w pobliżu 66 USD, a przerwa powyżej tego może być długoterminowa.

Handluj krypto tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-22 13:02:57

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.