5 min przeczytaj

Starbucks (SBUX), Intercontinental Exchange (ICE), Microsoft (MSFT) i BCG utworzyły konsorcjum, które wspiera wykorzystanie Bitcoin. Konsorcjum tworzy nową firmę o nazwie Bakkt, której celem jest ułatwienie korzystania z BTC i innych kryptowalut w sklepach Starbucks. Bakkt stworzy otwarty, regulowany ekosystem aktywów cyfrowych wykorzystujący infrastrukturę chmury Microsoft Azure do wymiany BTC i innych krypto-walut dla USD w terminalach w punktach sprzedaży.

Uczestnicy rynku, tacy jak Brian Kelly z BK Asset Management, uważają, że jest to przełom w grze dla BTC i całej sfery kryptowalut. Według Kelly Bakkt to najważniejsza wiadomość dla BTC w tym roku i utoruje drogę dla ETF BTC w USA.

Bakkt to nowa platforma kryptowalut. Ma on na celu umożliwienie osobom fizycznym i firmom kupowanie, sprzedawanie, wymianę i przechowywanie crytpoccurrencies. Jest to w istocie system wymiany międzytrodkowej, który ma umożliwiać użytkownikom wydawanie kryptowalut, kiedy, gdzie i jak chcą. Aby było jasne, nie oznacza to, że użytkownicy będą mogli wydawać kryptowaluty bezpośrednio u akceptantów, platforma wymienia cyfrowe cyfry na fiddle w terminalach w punktach sprzedaży.

Bitcoin jest powszechnie uważany za towar cyfrowy i jest to jeden z powodów, dla których SEC odrzuciła dotychczasowe ETFy BTC. Kelly mówi, że ekosystem Bakkt przyniesie dwie rzeczy, których do tej pory nie było w USA; notowania na regulowanej giełdzie i licencjonowanego systemu magazynowania w celu przechowywania bitcoinów (w rodzaju systemu służącego do przechowywania WTI, złota i innych powszechnie używanych towarów).

Wykorzystanie tej technologii przez Starbucks pomoże wprowadzić kryptowaluty do głównego nurtu, a to pomoże cenom dla wszystkich kryptowalut. Wraz z pojawieniem się coraz większej liczby użytkowników, a zapotrzebowanie na tę technologię wzrośnie, wartość wszystkich tokenów cyfrowych wzrośnie. Oznacza to również, że obecni posiadacze krypto-aktywów będą mogli wykorzystywać swoje cyfrowe fortuny dla szerszego zakresu towarów i usług, co jest kolejnym bonusem dla cryptomarket.

Maria Smith, wiceprezes ds. partnerstwa i płatności dla Starbucks, powiedział to w oficjalnym komunikacie "Jako główny sprzedawca, Starbucks odegra kluczową rolę w opracowywaniu praktycznych, zaufanych i regulowanych aplikacji dla konsumentów do konwersji ich zasobów cyfrowych na dolary amerykańskie do wykorzystania w Starbucks . Jako lider w Mobile Pay dla ponad 15 milionów członków Starbucks Rewards, Starbucks angażuje się w innowacje w celu rozszerzenia opcji płatności dla naszych klientów. "

Bitcoin

Pomimo implikacji, jakie ta wiadomość przynosi na rynek, ceny bitcoinów pozostały w dużej mierze niezmienione. W rzeczywistości, ważna sprzedaż aktywów powiązanych z Mt Gox miała większy wpływ na rynek, który obniżył BTC do jednego miesiąca na niskim poziomie. Moneta straciła w piątek ponad -6,5% i obecnie notowana jest poniżej ustalonej linii trendu zniżkowego. Ta obniżona linia trendu może w najbliższym czasie utrzymać presję na tokena i może skutkować ponownym testem w wysokości 6 500 USD. Wskaźniki są słabe i wskazują dolne, chociaż stochastyczne wskazuje, że mogą obowiązywać warunki wyprzedania. Jeśli górna strona dolnej linii trendu zostanie odzyskana, prawdopodobny jest przedział od 7500 do 8500 USD.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-06 13:41:22

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.