4 min przeczytaj

Bitcoin pozostaje pod presją, ale rosnąca dominacja na rynku zapowiada, że ​​podbije go wyżej.

Jaka dominacja oznacza dziś handlowców Bitcoin

Po zaskoczeniu zeszłego tygodnia po cenach BTC handlowcy zastanawiają się, co będzie dalej? Według nowych danych, co nas czeka, może cię zaskoczyć. Bitcoin, będąc w pobliżu długoterminowych minimów, odzyskał dominację rynkową, co oznacza, że ​​po drodze może się udać byka.

Coinmarketcap.com informuje, że dominacja BTC osiągnęła 51,2%. Oznacza to, że ponad połowa wszystkich wartości przechowywanych w cyfrowej walucie jest przechowywana w Bitcoin. Ostatni raz zdarzyło się to około rok temu, tuż przed rynkiem mega-hossy w 2017 roku, a wielu inwestorów zauważyło, że to samo dzieje się ponownie.

Obecny limit rynkowy BTC wynosi blisko 111 miliardów dolarów, ten miliard z "B", w porównaniu do jedynie 32 miliardów dolarów na drugie miejsce w rankingu Ethereum i 12 miliardów dolarów na trzecie miejsce w rankingu.

Dlaczego Bitcoin spadł do 6500 $?

Ostatni skok bitcoinów do 8500 $, a następnie spadek do 6500 $, wywołał jedno; mam nadzieję, że SEC zatwierdzi ETF BTC. Wieści długo oczekiwano i oczekiwano, na dobre lub złe, w tym tygodniu. Powód, dla którego ETF jest tak ważny, jest dwojaki; wotum zaufania ze strony amerykańskich regulatorów i natychmiastowy, łatwy dostęp do wielomiliardowego amerykańskiego rynku inwestycyjnego. Przyczyną spadku cen BTC jest decyzja Komisji o odroczeniu podjęcia decyzji.

Handlowcy, na których należy skupić uwagę, nie polegają na tym, że SEC ogranicza rynek, ale fakt, że zdecydowali się nie od razu odrzucić wniosek od Van Eck. Wystąpiło kilka wniosków od społeczności inwestycyjnej o ETFy BTC, w szczególności od Winklevoss Twins, a wszystkie zostały odrzucone. Jeśli SEC miał zaprzeczyć żądaniu Van Eck, mogliby to uczynić bez prowadzenia rynku; 45-dniowe odroczenie sugeruje, że tym razem mogą zdecydować o zatwierdzeniu wniosku.

Gdzie jest teraz BTC?

Bitcoin jest teraz sprzedawany w pobliżu strefy wsparcia o wartości 6000 $ i testuje opór na poziomie 6 500 $. Wskaźniki są zgodne z rozmachem w momencie, w którym w najbliższym czasie może wzrosnąć żeton powyżej 6500 USD, ale nadal pozostaje to wątpliwe.

Wykres Bitcoin

Po odzyskaniu 6 500 USD nadal występuje znaczny opór wzdłuż linii trendu zniżkowego łączącej szczyty 2018. Przerwa powyżej tego poziomu byłaby bolesna dla BTC i całego rynku kryptowalut.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-13 15:10:41

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.