3 min przeczytaj

Runda posiedzeń politycznych dotyczących banków centralnych właśnie się zakończyła bez żadnych zmian, a główne pary walutowe pozostają uwięzione w swoich zakresach. Zarówno EBC, jak i BOE nie zmieniły polityki i pozostały na dobrej drodze do swoich planów, nie powodując znacznego ruchu w swoich walutach. To, co przesunęło euro i funt, było słabszym od oczekiwań danymi o inflacji ze Stanów Zjednoczonych, które wyciągnęły dywan spod byków dolarowych.

Indeks cen konsumenckich w USA wyniósł 0,2% r / r, a 0,1% r / r, co stanowi zarówno dziesiąty odsetek oczekiwań. Ta informacja to drugi tydzień, kiedy inflacja jest niższa niż oczekiwano, i wskazuje na mniejsze zapotrzebowanie na przyszłe podwyżki stóp procentowych FOMC.

Decyzja BOE została wydana po raz pierwszy i nie była zaskoczeniem. Komitet Polityki Pieniężnej jednogłośnie przegłosował utrzymywanie stóp procentowych na stałym poziomie i kontynuowanie działań w zakresie QE w nieskończoność. Środki, comiesięczne zakupy obligacji korporacyjnych i rządowych pozostaną niezmienione pomimo zaostrzenia rynków pracy i inflacji powyżej celu. Bank twierdzi, że będzie musiał podnosić stopy procentowe w sposób stopniowy i przyrostowy, aby obniżyć inflację do celu 2%.

GBP / USD przesunął się w górę, aby zwiększyć odbicie z długoterminowych minimów. Para podniosła się, by sprawdzić opór na poziomie 1.3090 i wygląda na to, że będzie się poruszać wyżej. Wskaźniki rosną i rosną, co jest zgodne ze wzrostem cen. Ruch powyżej 1.3090 będzie zwyżkowy i może zająć parę, aby przetestować 1.3300.

GBP / USD przesunięte w górę

Decyzja EBC była również zgodna z oczekiwaniami. Bank utrzymał obecną politykę i potwierdził plany rozpoczęcia w przyszłym miesiącu stopniowych zakupów obligacji. Stożek potrwa trzy miesiące i powinien zakończyć się QE do końca grudnia 2018 r. EBC stwierdza również, że stopy procentowe pozostaną na obecnym niskim poziomie, przynajmniej do końca lata 2019 r. I być może dłużej, w zależności od potrzeb.

Zerwał się EUR / USD

The Kurs EUR / USD przyspieszył o dane CPI i potwierdza wsparcie na krótkoterminowej średniej ruchomej. Świeca powstająca w handlu w czwartek jest bycza i wskazana wyżej zarówno przez MACD, jak i stochastyczną. Teraz, gdy para jest już w ruchu, możemy spodziewać się, że będzie ona kontynuowana do 1,1720, a przerwa powyżej tego poziomu może doprowadzić do przesunięcia pary do poziomu 1.1800.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-13 15:01:02

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.