4 minuty odczytu

Niemieckie zamówienia fabryczne spadły o oszałamiające -2,5%, zaskakując rynek oczekujący zysków w zakresie 0,75%, co wskazuje na możliwy spadek koniunktury w niemieckiej i unijnej gospodarce. Chociaż niepokojący jest fakt, że inteligentni handlowcy euro nie są zainteresowani, ponieważ warunki bazowe pozostają korzystne, a EBC popiera perspektywę. Bank zasygnalizował chęć likwidacji programu zakupu aktywów, co jest sygnałem, że gospodarka UE jest na właściwej drodze, a EBC jest zadowolony z tempa inflacji.

To, na czym handlowcy powinni się teraz skupić, jest następne tygodniowe posiedzenie EBC, zapowiedź polityki zaplanowana na czwartek rano krótko po otwarciu rynków UE dla biznesu. Mówi się teraz, co powiedzą, jak jastrzębi i jak będzie się to zgadzało z oświadczeniem FOMC, które ma zostać wydane dzień wcześniej. Jeśli FOMC wskaże, że tempo podwyżek stóp pozostanie wolne, a pułap przyszłych podwyżek stóp będzie nadal bliski, może postawić banki na ścieżce konwergencji.

Jest to ważne, ponieważ oznacza dolar osłabnie, a euro umocni się, scenariusz, który popchnie EUR / USD wyżej w perspektywie krótko- i długoterminowej. Para strzelił wyższą pozycję w handlu w czwartek, zyskując około pół procenta, i uderzył w opór na krótkiej średniej kroczącej. Opór może zwiększyć zyski w najbliższym czasie, ale po zerwaniu prawdopodobnie doprowadzi do dalszego wzrostu w tym handlu. Ruch powyżej krótkoterminowej EMA na 1,1833 byłby zwyżkowy, cele dla oporu wynoszą 1,2000 i 1,2100.

 EUR / USD wyższe w perspektywie krótko- i długoterminowej

Euro zwiększyło zyski w stosunku do jen również, osiągając prawie 0,40% w handlu w czwartek. Para potwierdziła swoje dno Vee, przesuwając się powyżej krótkoterminowej średniej kroczącej i zmierzając wyżej. Jedyne, co może to zatrzymać, to dane o japońskim PKB, które mają się pojawić we wczesnych godzinach piątkowego poranka, ale musiałyby być naprawdę bardzo silne. Następny cel oporu to 131,00, a następnie 132,00

 EUR / JPY

Euro przesunęło się w górę w stosunku do funta, by wyrwać się z krótkiego zasięgu handlu. Para utworzyła dużą zieloną świecę przesuwającą się w górę i potwierdzającą opór na poziomie 0.88250 z długim górnym cieniem.

 Wykres EUR / GBP

Krytycznym jest to, że ta świeca nie jest w pełni ukształtowana, jeśli miałaby się przesunąć, by zamknąć się w szczycie dnia, większy ruch może być wyższy w drodze. Wskaźniki są zwyżkowe, ale słabe, zgodne z obrotem na granicach, dlatego należy zachować ostrożność przed EBC. BOE również ma się spotkać, ale to już za dwa tygodnie.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-08 09:01:15

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.