To jest powód, dla którego jen zachowa padanie


5 min czytaj

Nowe dane pokazują tendencję spadkową w japońskim CPI, która utrzyma kurs jena w długim okresie. Dane, bazowy CPI, odczyt wynosi 0,5% i poniżej oczekiwanego 0,6%. Liczba ta pokazuje wzrost ogólnej inflacji, ale wielkość wzrostu spada i spada w dłuższym okresie, pomimo najlepszych starań prezydenta Shinzo Abe i gubernatora Bank of Japan Haruhiko Kurody

Spojrzenie na wykresy dostarczone przez pokaz BOJ że w ciągu ostatnich trzech lat inflacja odstąpiła od wysokiej, odbiła się i obecnie osiąga najwyższy poziom. Jest to w parze z innymi przejawami słabości gospodarczej, które pojawiły się w ostatnim kwartale, które zmniejszyły oczekiwania, że ​​BOJ zacznie w najbliższym czasie zacieśniać politykę. Gdy inflacja będzie chłodna, znacznie poniżej celu 2%, a wycofanie się z niej jest o wiele bardziej prawdopodobne, że zobaczymy działanie BOJ, aby wspierać gospodarkę, niż iść w kierunku ograniczenia wzrostu. To jest powód nr 1.

Japonia ma opublikować wiele danych w tym tygodniu, dane, które rzucą więcej światła na gospodarkę. Na froncie inflacji znajduje się wskaźnik PMI dla przemysłu, który w połączeniu z Indeksem Aktywności Całego Przemysłu i wskaźnikami wiodącymi mógłby dodatkowo podważyć wysiłki BOJ. Biorąc pod uwagę, że dane z Japonii są słabe i poniżej oczekiwań nie spodziewam się dużej siły w danych, które zostaną opublikowane w tym tygodniu. To jest powód nr 2.

Powód nr 3 jest taki; gospodarka USA wykazuje oznaki ekspansji; gospodarka UE wykazuje oznaki ekspansji, a gospodarka brytyjska wykazuje oznaki ekspansji, które prowadzą do stałego wzrostu inflacji bazowej. . . iw tym tygodniu otrzymamy dane ze wszystkich trzech regionów na poparcie tego. W USA czytamy zarówno o usługach, jak i PMI dla przemysłu, wraz z protokołami z ostatniego posiedzenia FOMC, aby wesprzeć dolara. Ceny USD / JPY spadły we wtorek, kiedy dolar zaczął odpoczywać, ale para jest gotowa do podwyższenia . Opór zbliża się do 111,45, co może utrzymać ceny w konsolidacji przez kilka dni, ale kiedy ten poziom się zepsuje, przesunięcie do 112,00 i 113,00 jest bardzo prawdopodobne.

 USD / JPY spadł

EUR / JPY trenduje w bok w zakresie i wykazuje oznaki odwrócenia w tym zakresie . Para ta już od pewnego czasu tarzała się w tym zakresie, jako konflikt danych między UE i Japonią. Różnica polega na tym, że japońskie dane ulegają osłabieniu, podczas gdy istnieje nadzieja, że ​​unijna ekspansja gospodarcza zacznie przyspieszać.

 EUR / JPY trenduje w bok w zakresie

Para utworzyła podwójne dno na dolnym końcu zakresu, który jest obsługiwany przez wskaźniki. Stochastic stale zyskiwał na popularności w ciągu ostatnich dwóch tygodni, zgodnie z rosnącymi cenami i ma jakąś drogę, zanim się wykupi. Momentum potwierdziło to z byczym crossoverem we wtorkowym handlu. Zakończenie powyżej średniej kroczącej będzie zwyżkowało i prawdopodobnie zbliży ją do 132,00 i 133,00 w najbliższym czasie.

GBP / JPY zyskuje na wartości z podobnym zakresem i podobnie ma się przesunąć wyżej na dane z tego tygodnia . W Wielkiej Brytanii istnieje ogromna liczba danych dotyczących inflacji, które powinny się pojawić w ciągu następnych 48 godzin. Inwestorzy powinni być czujni.

 GBP / JPY zyskuje na wartości z podobnym zasięgiem

Jeśli ta para się ruszy do zamknięcia powyżej średniej ruchomej lub, jeszcze lepiej, poziomu 150, prawdopodobny jest ruch do 152,00 i 154,00

. Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 
Tytuł:

To jest powód, dla którego jen zachowa padanie

Źródło: IQ Option Broker Official Blog
Data publikacji: 2018-05-23 09:23:07

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.