4 minuty przeczytaj

W czwartek EBC zaliczył euro na bardziej miękkim niż oczekiwano stanowisku dotyczącym inflacji i końca QE. W piątek inflacja na poziomie konsumenckim w UE wskazuje na wyższe ceny i potrzebę podjęcia działań, jeśli nie teraz, to już wkrótce. Połączenie pozostawiło kurs EUR / USD na długoterminowej linii wsparcia, gdzie zaczęło się odbijać, dając szansę na odwrócenie podwójnego dna.

Ogólnoeuropejski indeks cen konsumpcyjnych wzrósł w maju do 0,5% . Liczba ta jest zgodna z oczekiwaniami i pokazuje przyspieszenie z poprzedniego miesiąca, które ostatecznie doprowadzi do podwyżki stóp EBC. Rok do roku był również zgodny z oczekiwaniami, utrzymując się na stabilnym poziomie 1,9% i tuż przed celem 2% preferowanym przez EBC i FOMC. Na poziomie podstawowym zyski inflacyjne są poskromicielskie, ale wciąż są obecne. Bazowy CPI wzrósł do 0,3% z poprzednich 0,2% i utrzymywał się na stałym poziomie 1,1% RDR.

Euro zareagowało, odzyskując część siły, którą stracił w czwartek. EUR / USD zwiększa wsparcie, poziom wsparcia jest wyższy niż w zeszłym miesiącu i zakłada jedną z dwóch rzeczy. Pierwszym z nich jest przesunięcie w dół, aby ponownie przetestować niski poziom z ostatniego miesiąca i być może kontynuować trend spadkowy, który zdominował ceny w 2018 roku. Drugim jest zakończenie odwrócenia, które rozpoczęło się od odbicia z poprzedniego miesiąca. Biorąc pod uwagę fakt, że FOMC jest na dobrej drodze do zakończenia cyklu zacieśniania, a EBC dopiero się rozpoczął, powiedziałbym, że drugi scenariusz jest znacznie bardziej prawdopodobny.

 EUR / USD

Cotygodniowy wykres pokazuje obsługę testowania par na poziomie 1.1600. Ten poziom jest zgodny z niskim wyznaczonym w 2017 r. I podstawą tego, co może stać się poważnym długoterminowym odwróceniem głowy i ramion. Jeśli tak, to para jest ustawiona, aby poruszać się wyżej i tworzyć drugie ramię, perspektywę zgodną z odwróceniem na wykresie dziennym. Wskaźniki są mieszane, ponieważ MACD jest niedźwiedzi i stochastycznie zwyżkujący, ale razem dają wskazówkę, że następuje zmiana pędu.

 EUR / USD

Krytyczne jest to, że ten ruch i perspektywa banku centralnego przyjdzie do danych, jak zawsze. Mario Draghi opuścił EBC z otwartymi drzwiami, wiążąc rzeczywisty koniec zakupów aktywów z danymi i może mówić gołębi do czasu, aż bank zaskoczy rynek z podwyżką stóp. Jeśli chodzi o stronę FOMC, jeśli dane o inflacji nie ostygną w ciągu następnego lub dwóch miesięcy, to jest bardzo prawdopodobne, że bank ruszy do przodu, planując podwyżkę stóp jeszcze dwa razy w tym roku lub nawet zaskakując większą niż oczekiwano podwyżką o 50 BPS. upadek. Bez względu na to, kluczowe wsparcie wynosi obecnie 1,1540 na wykresach dziennych.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZY

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-15 15:24:54

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.